Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elszállt a belső winchesterem....

Elszállt a belső winchesterem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A problémám az lenne, hogy van egy + 1TB-os vinyóm a gépbe amin az összes fontos adatomat tároltam direkt azért, hogy ha a C meghalna ne vesszen el az összes. A mai bekapcsolásnál egyáltalán nem látta a másik vinyót csak a C-t. Korábban is csinálta már ezt hogy hol eltűnt hol visszajött restatrolásra. Próbáltam a lemezkezelésnél új betűjelet adni neki, de nem sokat segített. Amint megpróbálom megnyitni a meghatót ezt írja ki : Először is figyelmeztet hogy formázzam le, ezután pedig : " F:/ Nem érhető el. A kötet nem tartalmaz felismert fájlrendszert. Győződjön meg róla, hogy az összes szükséges fájlrendszer-illesztőprogram be van-e töltve, és a kötet nem sérült-e? Szeretném formázás és adatvesztés nélkül megúszni ezt az egészet. Valakinek lenne valamilyen épkézláb ötlete, hogy mit tudnék tenni esetleg?

#winchester #BelsőHDD Hiba #Elszállt merevlemez
2015. máj. 3. 16:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezen már nem lehet segíteni. De ha ezelőtt már csinált ilyet, miért nem készítettél biztonsági másolatot?
2015. máj. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Tengor ***** válasza:
Lehet, hogy csak a partíciós tábla ment gallyra, keress ahhoz helyreállító alkalmazást!
2015. máj. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
kábeleket csatlakozókat átnézted?
2015. máj. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nos igen, sajnos a biztonsági másolat készítésről én is megfeledkeztem ez az én hibám. A partícós tábla helyreállításához nem sokat értek, de köszönöm a javaslatot utána fogok feltétlen nézni. A kábeleket megcseréltem a meghajtóknál de szerintem nem azzal lesz a probléma. Szerintem megpróbálom egy programmal lementeni róla az adataimat és utána leformázom. Nem tudom ez mennyire jó ötlet. Esetleg vigyem el a gépet szerelőhöz ?
2015. máj. 3. 19:06
 5/6 anonim ***** válasza:

Partíció visszaállításában (ha a partíciós tábla törlődött) a testdisk segít, adatvisszaállításhoz pedig a GetDataBack for NTFS-t szokták ajánlani.

HDD Sentinel-lel is érdemes lehet ránézni hogy milyen állapotban van.

Ha olyan pótolhatatlan adatok vannak rajta amiért fizetnél, akkor adatmentőhöz kell vinni, mert mindenegyes kísérlettel kisebb az esélye hogy vissza lehet bármit állítani.

2015. máj. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Valószínű, hogy lementem róla az adatokat és aztán újraformázom az egész vinyót.
2015. máj. 4. 00:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!