Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet a táppal gond? Cserélni...

Lehet a táppal gond? Cserélni kéne?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy a gépem mostanság egyre sűrűbben hirtelen minden előzetes figyelmeztetés nélkül leáll majd újraindul. Minden leállásnál hallok egy kattanó hangot a táp felől. Plusz múltkor kb egy óra után hangosan zúgni kezdett a gép, leszereltem a házat és a zúgás a tápból jött. 450 wattos tápegység van a gépben erre a konfigurációra:

alaplap: asus P7H55-M LX

processzor: Intel core i3 540

merevlemez: Samsung HD502 500GB

Memória DDR3 1333 2GB

Cserélnem kéne a tápot vagy más is okozhatja ezt a hirtelen leállást? És hogy deríthetném ki biztosan, hogy mi a ludas ebben a bajban?



2015. júl. 16. 17:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
két elég erős indok lehet: 1. melegedés 2. nem kap elég áramot a táp miatt.. csak akkor tudunk pontosabbat mondani ha megmondod a táp pontos típusát(oldalán leolvasható)
2015. júl. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez a géphez elégnek kéne lennie egy normális 300-as tápnak is (főleg integrált grafikával). Persze ha a táp szutyok és haldoklik, akkor lehet vele probléma, de jellemzően ez sem szokott gond lenni (sok gépben találkoztam már sokéves Codegen meg Mercury hulladékokkal). A másik jellemző újraindulási ok a túlmelegedés, amit okozhat rossz szellőzés, elégtelen vagy rosszul felszerelt hűtés, rossz számítógép elhelyezés (mondjuk süti a nap vagy télen radiátor mellett van). Érdemes lehet figyelni a hőmérsékleteket illetve a gépet kicsit kitakarítani, ventiket venni bele ha szükséges, esetleg újra pasztázni a procit. Persze egy normálisabb minőségű táp minden gépbe ajánlott, hiszen mégis csak az a gép szíve.
2015. júl. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A táp egy Mypc 220vac 5A Frequency 50/60 Hz, ps-450w
2015. júl. 16. 17:21
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg a táp a ludas. De most azonnal le is csekkolhatod a hőfokokat (Speedfan, HWMonitor, vagy akármivel)
2015. júl. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Letöltöttem a speedfant és ezeket az értékeket dobta ki.


[link]

2015. júl. 16. 17:41
 6/8 anonim ***** válasza:
Nemtudom mennyire hitelesek ezek, de CPU és a Core elég magasnak van kiírva (túl magasnak is).
2015. júl. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Aida64 et hasznald hofokok nezesere

ott tudni is melyik hofok melyik elemhez tartozik...


ez alapjarati amugy?

2015. júl. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
az Aida64-et elvileg már nem tudom használni, mert a próbaverziója lejárt. Lehet, hogy a proci hűtésével van gond, elég régi már a gép, anno kb 5-6 éve összeszerelten vásároltuk. A három éves garanciája miatt pedig ugye nem szerelhettük szét, mert akkor elvesztette volna a garanciát. Most ahogy lejárt úgy szereltem le az oldalsó lemezt és takarítottam ki úgy ahogy tudtam, de aszem ennél mélyebben kell majd kipucolni ezek szerint...
2015. júl. 16. 18:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!