Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyi ideig szabad egyhuzamba...

Mennyi ideig szabad egyhuzamban a laptopot használni, és mennyit kell pihentetni?

Figyelt kérdés

Folyamatosan készülök a német nyelvvizsgámra, így állandóan a netet bújom (szövegértés, hanganyagok, feladatok, stbstb...) Szinte egész nap csak gyakorlok. A laptop viszonylag hamar felmelegszik. Mennyit használjam egyhuzamban? Szerintem az sem jó, ha egy nap 5x bekapcsolom, mert mindig volt pihentetve egy órát... Vagy pont így kéne csinálni? És inkább alvó üzemmódba tegyem, vagy kapcsoljam ki rendesen?


Köszönöm a válaszokat!

18L



2015. júl. 16. 10:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Laptop azért van, hogy használjuk semmi gondot nem okoz ha egész nap használod, persze ha rendeltetésszerűen van használva egy asztalon esetleg egy laptop hűtővel. A lényeg annyi, hogy a szellőzése meg legyen oldva.
2015. júl. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a baj a laptopnak, hogy mennyit használod, hanem az, hogy mennyire melegszik. Én a helyedben a lehető legközelebbi helyen vennék egy hűtőpadot.


[link]



3.000 ft. Egy ilyet veszel, berakod a laptopod alá és nem lesz baj.


Egyébként azzal is rengeteget segíthetsz neki, hogyha nem használod puha felületen, mint pl öledben, ágyban, terítőn, ülő garnitúrán. A puha felületek elzárjk a szellőző nyílásokat.

2015. júl. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Akar 0-24 is mehet, ha nem melegszik tul. Ha tulmelegszik, eszreveszed, mert kikapcsol...
2015. júl. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Trevor. ***** válasza:
Használd annyit, amennyit akarod, arra való.
2015. júl. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Oké, rendben!!! A laptop hűtőn már én is gondolkodtam! :) De akkor most megerősítettetek... köszönöm szépen!!!
2015. júl. 16. 10:51
 6/8 anonim ***** válasza:
72%
Nincs mit! Egy laptop hűtő sokat fog segíteni, és azzal, hogy hűvösen tartod, segíted a laptopod élettartamának növelését.
2015. júl. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És egyébként ezeknek a vásárlásakor mire figyeljek? Vagy jó a legolcsóbb is?
2015. júl. 16. 11:10
 8/8 anonim ***** válasza:
Előszőr a laptop belső portalanítása, aztán jöhet a laptophűtő. Piszkos és emiatt túlmelegedő laptoppal a hűtő sem tud mit csinálni. Mehet folyamatosan, ez még jobb is az élettartam szempontjából, mint a ki-be kapcsolás. Az alvó üzemmód és a kikapcsolás között annyi a külöbség, hogy előbbinél a memória áram alatt marad, így néhány másodperc elég a bekapcsoláshoz, egyébként pedig minden más ugyanúgy leáll, mint a kikapcsolás esetében.
2015. júl. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!