Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek megoldható így a...

Szerintetek megoldható így a gépházam szellőzése/hűtése?

Figyelt kérdés

Szeretnék javítani a gépház szellőzésén és hűtésén is.

Ez a gépházam:

[link]

[link]


Tény, ami tény, ez egy ősrégi gépház. :)

Mint láthatjátok sem elől, sem oldalt nincsenek gyárilag olyan helyek ahová, ventilátort lehetne szerelni. Hátul is csak egy ventilátornak van hely, egy 8 cm-esnek.

Mivel az elejére nem tudok hűtést fabrikálni (nem akarom szétgányolni az elejét.), így a gépház oldalába gondoltam az újabb hűtésnek szánt helyet.


És itt jön a konkrét kérdésem.

Ki kell vágnom egy teljes kört a hűtőventilátor méretének megfelelően VAGY elég ha sok kis apró lyukakat fúrok az oldalába?

Például:

[link]

Ennek a gépháznak az oldalán - itt ugyan gyárilag - is sok kis lyuk van, amin keresztül be/kijár a levegő.


Elég lenne nekem is sok kis apró lyukakat furkálni? Azért nem szeretnék egy teljes kört kivágni, mert akkor a beépített ventilátorhoz kell még egy védőrácsot is raknom.


Egy 18 cm-es ventit szeretnék oldalra (ekkora méretű védőrácsot sehol sem találtam a neten, még 14 cm-es is alig van), ez fújná be a gépházba a frissebb/hűvösebb levegőt, a hátsó 8 centis pedig kiszívná a meleget.



2015. júl. 14. 13:45
 1/2 Gábor_79 ***** válasza:

Célravezetőbb lenne az egy nagy lyuk, mert a furatokkal, jó ha 50%-os levegőáteresztést el tudsz érni. Vágtam már én is gépház oldalát és nem kellemes. A kivágott anyagból talán összehozhatnád a védőrácsot.

Egyébként a nagyobb bemenő légmennyiséget rövid időn belül visszafogja az, hogy nem tud ugyanannyi távozni. Legalábbis az én elképzelésem szerint. Bele kell gondolni.

2015. júl. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szerintem a 18 cm az felesleges. Egy 12-es vagy 14-es nem lenne elég? Amúgy a furatokról annyit, hogy az egyik spanom a gépházába felülre akart egy 90 mm-es ventit tenni. Ő sem vágott ki egy kört, csak sok lyukat fúrt, és működik neki a dolog.


Szerintem simán mehetne az oldallapra is a furatos megoldás, csak sűrűn és egymáshoz közel kell fúrni viszonylag nagyobb lyukakat.

2015. júl. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!