Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a tapegyseg eleg?

Ez a tapegyseg eleg?

Figyelt kérdés

Van egy gepen:

Cpu: i7 3770

Gpu: R9 280 Gigabyte WindForce 3 OC

Ram: 16Gb Kingston HyperX Fury (2x8GB)

SSD: 120GB Kingston Fury

HDD: 2x WD blue 1TB 64mb sata3 7200RPM

Alaplap: ASrock z77 pro3

5 haz venti es 1 DVD iro

a tapegyseg melle egy

Corsair VS 650W


PSU kalkulatorokkal szamolom mind valtozo adatot ad: 410-440W kozott.

En magam osszeadom az alkatreszek TDP ertekeit, joooval felfele kerekitem es akkor is 460W-ba jon ki max

pl a procinak 77W a TDP, mivel nem hasznalom a benne levo IGP-t gondolom nem fogyasztana 77W-ot de en azt adtam hozza a tapra 85%+ van irva, de meg ha 80%-al is szamolom akkor is 520W-ra jon ki, ez tobb mint amit a gep fogyaszt, bar a gepet sem lehetne teljesen felporgetni szerintem, hogy minden HDD, SSD, GPU es CPU, DVD iro stb minden maxon menjen csak tesztekben (vagy tevedek?)

jatek esetleg rendereles alatt kozel sem dolgozna minden maxon, hogy a 460 (amit en szamoltam felele kerekitessel) kijojjon. Megbizhatok a rendszerben?



2015. júl. 13. 17:42
1 2 3
 21/27 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#20 fsp annak gyartja tobbek kozt (a nagyokba dragakba meg SeaSonic)


azert nem mindegy milyen tipust valasztasz mert lehet regebbi E10 az uj tipus a legjobb szeriabol (Dark Power Pro P10 alatt persze:D) meg most uj Power Zone szeria is van


ha neked megfelel akkor jo lesz mindjart megnezem kinalatot de azt irtad nincs penzed... es ha lesz nem tudom menyit szansz ra..

2015. júl. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

[link]


van kabelharisnya is, de van fekete atalakito kabel is, bar nem talaltam csak kulfoldin de keresgelni kelene, vanak modding boltok is ott biztos kapni pc valo fekete horcsogot is :P

2015. júl. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

bar itt eleg keveset adott ki...


de akkor molex es a venti alapbol? erdekes

2015. júl. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
bar az is lehet hogy ventit alaplapra tudod kotni (ugy kelene ha oda kotheto, es mivel van hely) no de mindegy
2015. júl. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Be Quiet Pure Power 500W L8-BN223

Seasonic S12II-520 SS-520GB

Antec High Current Gamer HCG-520

Seasonic SSR-450RT

Seasonic S12G-450

Antec TruePower TP-450C

Be Quiet Straight Power 10 500W BN231

Fractal Design Edison M 450W

Be Quiet Straight Power 10 500W CM BN234


antec es fratal ban is seasonic van


arukereson 20-30ezerig ezeket talaltam


gyartoinoldalukun megnezed csatikat, meg amit akarsz


ebbol az utolso 2 a modu, fractal M es a CM

2015. júl. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

SSR-450RT


ez egy OEM tap, feher amugy, ha ez problema

2015. júl. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

#24 ugy van a venti, hogy jon a kis kabele es molex, majd abbol jon ki a kis 3 pin-es pici, az van bedugva 2 az alaplapra, de meg van minimum 1 ha jol lattam, csak igy a kis oldalan nem sokat latni rendesen (haz Thermaltake Commander MS-I) a tobbi molex-re van kotve

hat mivel egyenlore nincs penzem tapra, es mint kiderult 250W-ot nem eszi meg a gep, szerintem nem fogom elso sorrendbe tenni a tapra valo gyujtest, majd idovel lecserelem egy megbizhatora, szerintem egy ideig meg eleg lesz ez a rendszer nem nagyon kell majd fejleszteni :)

A felsoroltak kozul valasztok majd, nagyon koszonom a segitseget es az utba igazitast ;)

Vegul csak az MSI Afterburner-t fogom leszedni, mivel a Gigabyte OC Guru nem indul windows-al igy minden inditaskor manualisan elinditani :((

2015. júl. 14. 08:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!