Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a tapegyseg eleg?

Ez a tapegyseg eleg?

Figyelt kérdés

Van egy gepen:

Cpu: i7 3770

Gpu: R9 280 Gigabyte WindForce 3 OC

Ram: 16Gb Kingston HyperX Fury (2x8GB)

SSD: 120GB Kingston Fury

HDD: 2x WD blue 1TB 64mb sata3 7200RPM

Alaplap: ASrock z77 pro3

5 haz venti es 1 DVD iro

a tapegyseg melle egy

Corsair VS 650W


PSU kalkulatorokkal szamolom mind valtozo adatot ad: 410-440W kozott.

En magam osszeadom az alkatreszek TDP ertekeit, joooval felfele kerekitem es akkor is 460W-ba jon ki max

pl a procinak 77W a TDP, mivel nem hasznalom a benne levo IGP-t gondolom nem fogyasztana 77W-ot de en azt adtam hozza a tapra 85%+ van irva, de meg ha 80%-al is szamolom akkor is 520W-ra jon ki, ez tobb mint amit a gep fogyaszt, bar a gepet sem lehetne teljesen felporgetni szerintem, hogy minden HDD, SSD, GPU es CPU, DVD iro stb minden maxon menjen csak tesztekben (vagy tevedek?)

jatek esetleg rendereles alatt kozel sem dolgozna minden maxon, hogy a 460 (amit en szamoltam felele kerekitessel) kijojjon. Megbizhatok a rendszerben?



2015. júl. 13. 17:42
1 2 3
 11/27 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

[link]


teljes rendszer fogyasztasa 250W alatt van prohardver.hu 280 tesztje (altalaban huzott i7 el merik nem figyeltem azt most)


atlag hasznalatal, jatek munka, es cpu es gpu tuningal is, te a 300W os teljes rendszer fogyasztasat se nagyon tudnad elerni.. szoval

2015. júl. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

huha, ez esetben hogyan tudom lemerni, hogy mennyit fogyaszt a gepem? lehet venni ilyen konnektorba dughato merot?

es akkor most mit csinaljak? ha vegul meg annyit sem fogyaszt a gep amit TDP-vel szamoltam, csereljem ki a tapot vegul? vagy maradjon amig meg nem adja magat?

2015. júl. 13. 18:34
 13/27 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#12 nem tudom, menyid van uj tapra? pl egy SeaSonic Gold 450/550 ha jol empekszem 35-45ezer koruli aron megy:D


corsair rm 450 is 35 ezt nem reg neztem


persze nem muszaj elszalni


de egy FSP Raider 550 is 20 koruli... alig olcsobb viszonylag


tudsz venni fogyasztasmerot igen es ma mar nem draga szerintem, 0,85el beszorzod es akor nagyjabol tudod menyit fogyaszt a geped igy merik ok is a teljes rendszer fogyasztast, de a monitort nem merik bele! csak a gep jonektorat, max nekik valami profi eszkozuk van nem tesco gazdasagos

2015. júl. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

#13 az a helyzet hogy jelenleg nincs felre tett penzem tapra :D

szoval jelenleg nem igazan tudok egyikre sem beruhazni amiket felsoroltal, de az fps raider-el az a baj h molex csak 3 van rajta, igy nekem 1 haz venti kiesne a forgalombol :(

4 sata es 4 molex nekem feltetlen szukseges lenne :D

de mi tortenne ha addig nem valtanek tapot amig ez nem romlik el? igy ha esetleg bevalt darabot fogtam ki, nem kellene pluszba koltsek :)

vagy lehet, hogy mas alkatreszt is magaval vinne a sirba? elmeletileg van benne valami vedelem

2015. júl. 13. 18:59
 15/27 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#14 remelhetoleg csak kipurcan, de anyi lapjan hogy hangokat ad ki ez se feltetlen kovetkezik be vagy nem a kozeljovoben

gyujtogetni azert nem arthat


molex eloszto nem draga amugy par szaz forint


- 2 x CPU Fan connectors (1 x 4-pin, 1 x 3-pin)

- 2 x Chassis Fan connectors (1 x 4-pin, 1 x 3-pin)

- 1 x Power Fan connector (3-pin)


alaplapodra 4 de legalabbis 3 venti felkotheto... ha masik cpu ventire nem akarsz kotni vagy foglalt

2015. júl. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
ami azt jelenti hogy 3molex se feltetlen kell ha pl 1 molex a dvd nek kel mert nincs sata rajta, szoval akkor is kelene eleghely a ventinek, molex ventit nem igazan latam de van molex rol alaplapi venti 3/4pin atalakito is
2015. júl. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

#15 most tudom, hogy kicsit betegesnek vagy idiotanak tunok, de ugy vettem a gepet, hogy minden fekete benne, vga-ra is tobbet koltottem, sata kabelek is feketek, nem akarnek molex atlakitokat venni, mert nem fekete a kabel hanem szines :D (vagy nincs rajta huzat) :D mar nem tudom az alaplapra hany venti van kotve, azt hiszem 2 ami biztos, de talan van meg 1 csak molex-re kotottem azt hogy ne legyen elol / utba, hm... lehet hogy akkor ugy elfer, DVD iro, 2 HDD es 1 SSD elfer 4 sata kabelen, 3 molex + 3 az alaplapra kotheto venti hm....

ez esetben vedd semmisnek amit irtam

hat... az FSP Raider 550W elegendo akkor? nincs esetleg nagyobb FPS ami ennyire megbizhato? (mindenki az FSP-t ajanlja)

gondolok most 650-750W-ra, vagy ne tulozzak mert annyira nekem semmifele kepp nincs szuksegem?

(Ne haragudj ha tul hulyenek tunok, vagy igy gondolkodom, hogy plusz, plusz, plusz, csak valami miatt ugy vagyok vele, h inkabb tobb legyen mint kevesebb, ezert is van 16GB ram, mert 8 sok helyen mar most keves, 16-ot pedig nem sok helyen tudok EN kihasznalni

2015. júl. 13. 20:31
 18/27 meszike91 ***** válasza:
Remélhetőleg nem fog elégni.
2015. júl. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 Trevor. ***** válasza:
Az FSP az egyik legmegbízhatóbb tápgyártó, aki ráadásul maga gyártja a belet is, míg a legtöbb gyártó OEM-ben veszi mástól. Ha jobbat akarsz, akkor Seasonic. Annál jobbat pedig nehéz lesz találni.
2015. júl. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
be quiet?
2015. júl. 13. 21:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!