Valaki megtudja mondani, hogy miért érdemes párban venni a memóriákat? Mi a legnagyobb órajelű ddr3 -s memória?
a legnagyobb órajelű ddr3-as memória gyárilag ~3200mhz körül van.
Ezt munkánál érzed csak meg.
Játéknál átlagfelhasználásnál 1600 -1866 közül az olcsóbb kell,nem érzel különbséget az 1600 és a nitrogénhűtéssel 6000 mhz köré húzott ram között.
Párban érdemes mert akkor nem egy dolgozik hanem osztva kettő.
Kb 5-8%-kal gyorsabb.
Mert dual channel-ben tudnak dolgozni és valamivel gyorsabb már átlag felhasználóként nem sokat veszel észre. Dual channel APU-s gépeknél elengedhetetlen.
Felesleges legnagyobb órajelűt venned mert baromi drága és lehet a proci nem is támogatja. 1600 vagy 1866-os teljesen jó.
KIT ben azert erdemes mert azokat teszteltek is dual chanel modban
azonos rambol kettot veni azert jo mert a legnagyobb esely a hibatlan dual chanelre teljesen azonos tipusu ramokkal van
dual chanel gyakorlatban nem sok pluszt ad, APU rendszernel fontos a megfelelo ram rendszer kiepitesere, ha csak jatekra hasznalod geped es van dedikalt vga gepben akkor lenyegtelen a ram rendszered csak eleg legyen a jateknak a menyisege
de ha megtudod oldani hatranyt nem jelent csak elonyt ha dual ban veszed
Két memóriát dual chanel módban tudja üzemeltetni a memóriavezérlő, ami lényegében dupla sávszélességet jelent (64bit vs 128bit). Ha a memóriát párba veszed az garantálja, hogy fennakadás nélkül fog működni dual módban, de persze nem kötelező a memóriáknak márkára is megegyezniük, két különböző, de azonos tudású memória modullal is működhet. Gyakorlatban ennek viszont nincs túl sok haszna, feladattól függően 0-10% teljesítmény növekedést jelenthet.Játékoknál, diszkrét videokártya mellett például semmit sem számít, míg memória intenzív feladatoknál (pl tömörítés) már mérhető a gyorsulás.
A CPU-val szemben a mai erősebb integrált GPU-k már komolyan képesek kamatozni a dupla sávszélességből, így egy APU egység grafikus teljesítménye úgy aknázható ki maximálisan, ha van dual chanel és magasabb órajelű memóriákat is bevetünk (például egy darab -single chanel- DDR3-1333 memóriával 10,6 GB/s sávszélesség érhető el, míg két -dual chanel- DDR3-2133 modullal már 34,1 GB/s a határ). Egy GPU a felépítéséből és a rá háruló feladatok milyenségéből kifolyólag kifejezetten igényli a magas sávszélességet. Normál esetben a CPU és az általános feladatok nem nagyon igényelnek extra memóriákat azaz sokan talán észre se vennék, ha az adott gépben az egyik napról a másikra kicserélnénk a 8GB-os DDR3-1333 memóriát két 4GB-os DDR3-1600-ra, pedig ez utóbbi jóval nagyobb sávszélességgel operál. Egyszóval szerintem felesleges memóriákra túl sokat költeni vagy hajtani a maximumot, mert ez látszódik/érződik a legkevésbé...az extra pénzeket inkább erősebb procira vagy videokártyára érdemes fordítani...annak több hatása van. APU egység integrált GPU-ja mellé a legfontosabb, hogy dual chanelt használjunk és legyen legalább DDR3-1600 vagy 1866, hogy megkapjuk a normális grafikus teljesítményt az IGP-től.
A memóriák órajeléhez általában tartozik legalább egy késleltetési érték is, amit fel szoktak tüntetni. Látható, hogy a gyorsabb órajelű memóriák rosszabb késleltetéseket tudnak azaz ha sokszor kell a memóriához nyúlni, akkor ez hátrány, míg a magas órajel nagyobb adatfolyam esetén előnyös. Erre is lehetne figyelni ha nagyon maximalisták vagyunk. Például egy DDR3-1600-os memória is lehet CL9, CL10 vagy CL11-es (természetesen a CL9 a leggyorsabb).
"miért érdemes párban venni a memóriákat?"
Ha egynél többet veszel, így garantálható a legegyszerűbben hogy minden tulajdonságuk azonos lesz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!