Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » E két monitor között mi a...

E két monitor között mi a különbség?

Figyelt kérdés
asus pa238q vs asus pb238q azt nézegetem,hogy lényegében ugyan az a csatlakozók is meg a kinézet állíthatóság,eddig ami különbséget találtam pl nincs rá írva hogy pro art a bal felső sarokban,akkor alul a monitor káváján nincs ott a piros csík,akkor ugye a doboza is egyszerűbb a pb változatnak,meg a pb változaton van két hangszóró,meg az intelligens kontraszt arányban van pici különbség.Azt nem tudom,vajon a megvilágítás technológiája ugyan az e,meg a panel is ugyan úgy E IPS e mert most megjelentek nem mér az AH IPS ek állítólag tovább fejlesztett ips panelek nem vibráló világítás vezérléssel,de úgy tudom az asus pa 238q ban még ilyen vibráló vezérlés van,nem tudom a pb változatban milyen lehet,annyira kevés infó van a neten.
2015. júl. 4. 11:11
 1/2 anonim ***** válasza:
én egy angol oldalon mint összehasonlító tesztet ezt találtam, ennél többet nem tudok mondani, meg te is leírtál pár dolgot amit észrevettél [link] nekem PB238Q van 1 hete használom.
2016. szept. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
első és eddig az egyetlen vagyok, keresgettem én is össze hasonlító teszteket, és még most is, de nem találtam ilyet csak a fentebbi linkben lévőt, kérdezősködtem is, de eddig választ nem kaptam ilyen formán, úgy viszont igen hogy játékra kitűnően alkalmas a monitor, amivel egyet tudok érteni mert mindkettő monitornak 6ms válaszideje van, de persze IPS panel mivoltja miatt ez játékban sokkal kevesebb, mert azt szokták mondani a játékosok hogy minél kevesebb a monitor válaszideje annál jobb,nos CS GO-ban csak a körök kezdeténél megy fel 2ms-fölé a válaszidő minden más esetben 1ms alatt van, vagy néha fel ugrik 1ms fölé, de 2ms-re soha kör elejét leszámítva, a másik sokan mondják szintén játékosok hogy a 120-144Hz-es monitorok a legjobbak játékra, na most abban az esetben ha nincs olyan számítógéped ami képes a mostani legnagyobb gépigénnyel rendelkező játékokat is 120-144 FPS el-vagy felette vinni, amire mondjuk a GTX 1070 képes egy elég drága Intel géppel https://www.youtube.com/watch?v=AhRHuO_NeKM , mondjuk a BF4 től van nagyobb gépigényű játék, nem ez a legnagyobb gépigényű FPS, viszont sokan játszanak vele, viszont ez a kártya jelenleg 145000 Ft körüli ára van, és ami ezt kihajtja mondjuk ha van egy i5 4670K-d akkor az jó, de ha nincs az úgy még plusz 70000 Ft mondjuk egy i5 6600K, ha i7 még drágább, ami a lényeg a 120-144 Hz-es TN paneles monitornak csak akkor van értelme ha játszol rajta, és van egy közel fél milliós géped, IPS monitorok közt marha drága lenne egy 120 Hz-es monitor ezt csak azért írtam le mert nem tudom hogy csak az össze hasonlító teszt érdekel, esetleg valamelyiket meg akarnád venni, és ha meg akarod venni akkor játékra,film nézésre,böngészésre stb. használnád, a PC World szerint [link] az ASUS PA238Q p-IPS panellal szerelt, bocs hogy sokat írtam, de hajlamos vagyok rá hogy sokat írok.
2016. szept. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!