Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Router márkák közül a, TP-Link...

Router márkák közül a, TP-Link, D-Link, Cisco, Edimax, Asus, Linksys a jobb?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok a véleményetekre, mivel dilemmában vagyok melyik fajta márkájú Routert vegyem meg. Válaszaitokat előre is köszönöm.

2015. júl. 3. 14:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%
TP-link. Bár sok mindentől függ de én ezzel mindig meg voltam elégedve.
2015. júl. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Az ASUS biztosan jó, és TP-Linket cseréltem rá és ez sokkal jobban bevált, a Cisco pedig nagy név az iparban.
2015. júl. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 P.O.C. ***** válasza:
100%

Szerintem a TP-Link inkább ma már középmezőny. Egyre több belőle az instabil példány. Előnye, hogy felmegy rájuk az OpenWrt és klónjai, ami stabilabbá teszi őket és rengeteg mindenre alkalmasak lesznek.

Cisco és a Linksys ma már egy cég. Sokan ezeket tartják a legjobbaknak. Hátrányuk, hogy megfizethető kategóriában csak butított vacakjaik vannak, ami már többet tud, mint egy mezei router, az erősen zsebbe nyúlós. Az Asus -t a TP-Link fölé helyezném, mert intelligens firmware van rajta gyárilag, mai sok mindenre jó, és stabilabb mint a TP-Link.

Az Edimax valamiért nem túl népszerű Magyarországon, nem sokkal találkoztam eddig. Amivel mégis, az általában tette a dolgát. A D-Link régen jó volt, most már mintha elfejtettek volna routert gyártani. Néha megmagyarázhatatlan hibákat csinál és a Wi-Fi -je is gyenge.


Az én sorrendem csökkenő irányba:

- Cisco/Linksys (kivéve az olcsó modellek)

- Asus

- TP-Link

- D-Link

- Edimax (De csak azért mert kevés róla a tapasztalatom)

2015. júl. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. :) Még várok, hátha írnak.
2015. júl. 3. 15:45
 5/16 anonim ***** válasza:
73%
Linksysből az olcsóbbak között szerepel a WRT54G/GL router. Igaz nem mai darab és csak 54mb/s a wifi sebessége de ha nincs ilyen gyors neted otthon bőven megállja a helyét! ATOMSTABIL! 7 éve üzemel nálam hibamentesen, a hatótávolsága nálam ~100-150m 9dbi-s antennákkal (persze ez a ház falaitól változó).
2015. júl. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

P.O.C:

Nekem azért egy kicsit más tapasztalataim vannak a sorrenddel kapcsolatban:

- Cisco/Linksys (egyértelműen nyerő. Bár több halott Linksys van nálam, mint D-Link)

- D-Link (nálam a favorit. Szolgáltatásokban, hardverben veri az otthoni routereket, switcheket) Kíváncsi vagyok, neked milyen tapasztalataid voltak vele, hogy előrébb került az instabil, használhatatlan tp-link?

talán:

- Asus (Ez főként a közelmúltban érkezett különösen aggasztó fw. bugok miatt esik ki.)

kiesők:

- TP-Link (Eddig csak és kizárólag problémám volt vele.)

- Edimax (nem ismerem, de dobtam már ki haldokló hálózatból.)

2015. júl. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
A Linksys a nyerő számomra is, nekem is wrt54gl van már lassan 6éve és tükörsima minden , pont mint újkorában
2015. júl. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ja és a Cisco=Linksys, mert a Cisco felvásárolta a Linksys-t :D
2015. júl. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Az edimaxnal nincs jobb a vilagon gyors sokaig szorja a jelet es sok mindenki hasznalhatja ha tudja a kodot.
2015. szept. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Mert a többi routernél "nem használhatja mindenki" ha tudja a kódot?
2015. szept. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!