Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a különbség az ssd és az...

Mi a különbség az ssd és az ssh között?

Figyelt kérdés
2 laptopot néztem és az egyikben 8gb ssh van a másikban pedig ssh mi a különbség,?

2015. júl. 2. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Mivan?
2015. júl. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az SSD az solid state drive az ssh pedig: [link]
2015. júl. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem az SSHD-re gondolsz?

Az egy viszonylag kis méretű (8GB) SSD-vel kombinált HDD, ahol az SSD rész amolyan gyorsítótárként funkcionál.

2015. júl. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

SSHD, amire gondolsz, az ilyen hibrid HDD-SSD. Van benne pár giga SSD tár, azt gyorsítótárnak használja, a leggyakrabban használt adatokat tartja ott. A többi sima HDD, aminek ugyanolyan rossz az elérése. Az az előnye, hogy te egy lemeznek látod, nem kell külön kezelned a kis SSD részt, automatikusan kezeli. Hátránya, hogy nem igazi SSD, mert csak kevés adatot tud SSD-ből kiszolgálni.

Szerintem jobban megéri egy 120 gigás SSD-t venni + 1 terra HDD-t, és akkor az SSD-ről mehet az op. rendszer és minden program, a HDD-n meg az adatokat lehet tárolni. Mondjuk ez laptopba nem jó, mert csak 1 lemeznek hely van benne. Szóval ott inkább nagyobb (mondjuk 240-es) SSD, és valami nagy külső HDD.

2015. júl. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


ez a 2 laptop

2015. júl. 7. 03:35
 6/7 A kérdező kommentje:
a kérdésben az egyik ssh-->ssd akart lenni
2015. júl. 7. 03:35
 7/7 anonim ***** válasza:

Ott szerintem hülyén írták. Az egyikben van egy 1 Terás HDD és egy 512GB-os SSD, míg a másikban egy SSHD, ami 1 Terabájtos korongja mellett tartalmaz 8GB-nyi SSD "gyorsítótárat". Az SSHD olyan esetekben lehet jó, ahol csak egy merevlemeznek van hely (notebookok egy része, mini gépek) és szükség van a megfizethető nagy tárolókapacitásra és a gyorsaságra is. Ez egyfajta kompromisszumos megoldás.


Megj: nem szőrszálhasogatni akarok, de fentebb olvastam, hogy "terrás" vinyó, ami engem zavarni szokott. Annyira elterjedt ez a hiba egyébként, hogy már számítástechnikai cégek oldalán is találkoztam vele, ezért is küzdök ellene. A Terra és a Tera szavak nem ugyanazt jelentik. Jelen esetben a Tera a helyes. :)

2015. aug. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!