Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Raktam össze egy számítógépet,...

Polgarjeno kérdése:

Raktam össze egy számítógépet, jó lesz ez a tápegység?

Figyelt kérdés

Processzor: AMD FX-4130 X4 Bulldozer AM3+ 3,8Ghz BOX

Videókártya: PCIE AMD R9 270 2Gb Asus DDR5 256bit

Memória: 8,00 GB (2x4gb 1600MHz DDR3)

Alaplap: Gigabyte ga-78lmt-usb3


Tápegység: TM-500-psap-i3



2015. júl. 1. 12:38
 1/9 anonim ***** válasza:
FSP 500W legyen
2015. júl. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Esetleg egy indokot elfogadnnék. Amit leírtam, abból már van 1db, azért kérdem hogy az jó lesz-e. Sokakat megkérdeztem többségük azt mondta hogy igen
2015. júl. 1. 12:51
 3/9 P.O.C. ***** válasza:

500W -os táp minőségi belsővel 7-8 eFt körül nincs!

Én nem venném meg. De amúgy egy minőségi 500W -os táp elég ehhez a konfighoz.

2015. júl. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Trevor. ***** válasza:

Ezt a veszélyes hulladékot add le elektromos hulladékgyűjtő helyen, vagy használt ajtótámasznak, esetleg virágcserépnek is jó, a ventilátor még jó is lehet valamire belőle, azt akár a gépházba is berakhatod, de magát a tápot ne használd. A gép már megvan? Mert az se a legjobb...

Tápnak Chieftec CTG-500, XFX PRO 450W, FSP Raider 550.

2015. júl. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Őszinte leszek veled: Én nem kötném rá. Most így hirtelen nem jut eszembe a Bulldozer architektúrának az átlag fogyasztása (persze az processzoronként eltér), de egy ilyen AMD-s konfigot nem kötnék egy ilyen olcsó tápegységre (még egy alacsony fogyasztású Intelt sem.)

Befog vele kapcsolni a gép, elképzelhető hogy fél évig is bírni fogja, de arra is van esély, hogy megérthetetlen anomáliákat fog produkálni az újonnan szerzett géped (kékhalálok, lefagyás, újraindulás, ilyen olyan crash). De ami a fő ellenérv... az ilyen olcsó tápok nem hiába olcsók. Gyenge védelem, rossz hatásfok, és ha egy esetleges pillanatban összecsinálja magát, sokkal nagyobb valószínűséggel viszi a többi alkatrészt is magával. Ha nem bírja, a jel rossz esetben az lesz hogy durran egyet, vele együtt meg meghal még pár alkatrész.

2015. júl. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
#2 az nagy problema ha egy ilyen van tulajdonodban, szabadulj megtole mielott egeszsegkarosodast okozna elo szemelyekben vagy eletelen targyakban
2015. júl. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
COOLERMASTER Elite Power Black 600W RS600-ACAB-M4-WB tápot néztem 12ezer forintért. Erről vélemény? szerintetek jó lenne bele?
2015. júl. 1. 20:04
 8/9 anonim ***** válasza:
Felesleges ekkora táp. Elég neki egy 500-550W-os is.
2015. júl. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Trevor. ***** válasza:
Nagyon rossz minőségű az Elite Power, legalább olyan szar, mint a mostani. Ha olcsón kell jó táp, akkor Chieftec CTG-500.
2015. júl. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!