Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A 200 gigás Maxtor iszonyatosa...

A 200 gigás Maxtor iszonyatosan berregni, zúgni kezdett, kiiktattam a rendszerből, akkor csend lett. Meghalt a vinyóm? Vége a winchesternek? Lehet még adatmentést csinálni?

Figyelt kérdés

Az összes zenei munkám - otthoni studiózás- rajta van!

Kb 3 éve vettem. Visszakapcsoltam,akkor kék háttéren közölte a rendszer,konzisztenciát kell ellenőriznie ezen a vinyón,de hibát mégsem talált,viszont továbbra is iszonyatosan berregett.Ujraindítás, akkor kék képernyőn közölte a gép; Hard Error! - és el se indult az oprendszer.most kiszettem,megy agép,mint a karika.


2008. szept. 2. 23:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Kicsi a valószínűsége, hogy meg tudsz róla menteni valamit is. Én elvittem a gépem szervízbe, de sajna semmit sem tudtak róla megmenteni, pedig rajta volt a teljes vizsgaanyagom :-S Ha otthon nincs eszközöd, hogy átfuttasd a vinyót, akkor vidd be szervízbe, hátha tudnak még segíteni.
2008. szept. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én már hallottam olyat, hogy egy írónak 8 évnyi munkája égett el egy laptopon, amikor valami észlény fordítva kötötte be a fázist, és 400V-ot kapcsolt egy fél lakótelepre. A villamos művek fizetett, mint a köles... de persze csak a laptop árát. A könyv mindenestül odalett.


Talán valamit még ki lehet bányászni a winchesteredből - de valószínű, hogy már csak a mentésed van meg. Mikor mentettél utoljára? És mire?

2008. szept. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ha akarsz menti, akkor magad ne kísérletezz vele.


vidd el a kürthöz [link]

ők biztosan tudnak menteni róla, igaz arany áron. de csak akkor ha nem állsz neki házilag ügyeskedni.

2008. szept. 3. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A Kürt tényleg aranyé' tolja!!!! Elvittem máshová,motorikusan halt meg a lemez,át lehet menteni a cuccot 30.000-ért, plusz 30 az uj vinyó,oszt rendben is vagyunk....:(Egy éve készültem,hogy vegyek egy külső merevlemezt,ahová rendszeresen csináltam volna biztonsági mentés,hááát, csak megvártam,amíg baj történik,legyen ez tanulság mindenkinek;Lehet így is csinálni,meg lehet sokkal okosabban is......

Kösz a válaszokat!

2008. szept. 3. 11:21
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Na akkor még szerencséd van, hogy meg tudsz menteni mindent :-) Aztán csinálj sok-sok biztonsági másolatot amire csak tudsz, nehogy legközelebb tényleg elvesszen minden :-S
2008. szept. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
O.K.!!!!
2008. szept. 3. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!