Miért raknak ekkora hardvereket a gépekbe és a telefonokba? Nem lenne egyszerűbb optimalizálni a szoftvert?
Ezt kérdezd meg tőlük.
Szerinted miért nem tudták az 5.0-ás androidot úgy megcsinálni, hogy a Galaxy S6 3GB RAM-ból ne zabáljon 2-2,5 GB- csak 800-at max, még a 4.4.2-es android is 400 megánál megállt.
Mert egyszerűbb egy nagyobb vasat alávágni, és várni a pénzt, mint egy programozó csapatot fenntartani, hogy pénzt időt nem kímélve (az optimalizálás rengeteg pénzbe kerül), több száz különböző eszközre (és hardverre) megírni ugyan azt a kódot.
És mint tapasztalhattad működik a dolog, mert az újabb telefon már nem szaggat, raknak még bele ezt azt, és emiatt megveszik az emberek.
Mert az emberek buták, és benyelik azt a rengeteg marketing bullshitet, hogy vedd meg az újabbat.
Azért az i4 és a legújabb OS kapcsolata koránt se olyan fényes, legalább annyi tulaj panaszkodik rá mint amennyi dicséri vele.
A választ meg a többiek megadták, az Apple egy elég kicsi termékpalettával bír. Asztali PC fronton végeláthatatlan kombinációk, míg Android fronton sok ezer készülék a "gond".
Azért a képlet nem ilyen egyszerű.
Nagy divat egekig magasztalni az Apple-t, hogy mennyire jól optimalizál mindent, és szidni az Androidot, hogy az meg nem. Nem mondom, hogy az Apple-nél ne optimalizálnának jól, de azért az Androidon sem zöldfülűek dolgoznak ám. Ráadásul ők csak az oprendszerért felelősek, az egyes alkalmazásokat az adott alkalmazás fejlesztői optimalizálják (vagy sem).
Viszont egy valamit ne felejtsünk el: az Apple luxusgépeket gyárt, és a hardvert is ennek megfelelően alakítja. Androidos kütyükből a harmatgyengétől a bivalyerősig minden megtalálható, míg Apple-cuccokból cska néhány modell. Értelemszerűen egy alsó kategóriás, tízezer forintos Androidos cuccot nem kéne összehasonlítani egy iPhone 6-tal, mivel az olyan, mint ha egy trabit hasonlítgatnánk a Ferrari F1-autójához.
Mellesleg ez az optimalizálás-mítosz is csak mese habbal. Az androidos eszközök elsöprő többsége ugyanazt az architektúrát használja, így attól, mert különböző sebességekben, különböző márkajelzéssel, különböző méretű háttértárral készülnek, még nem kell mindegyikre máshogy optimalizálni. Az egyedül az architektúrától függ, a mennyiségbeli tényezőktől nem.
Az pedig, hogy a telefon, mint hardver meddig fog működni, baromira nem az optimalizáláson múlik. Ez kb. olyan, mint ha azt állítanánk, hogy azért strapabíró autó a Ferrari, mert pirosra van festve.
U.i.: több, mint 4 éves az androidos telóm, és tökéletesen működik.
U.i.2.: általánosságban véve (nem csak telókra vonatkozóan) a fejlesztőknek nem éri meg túl sokat pepecselni az optimalizálással. Az rengeteg meló, ezáltal rengeteg költség a cégnek. Egyszerűbb azt mondani, hogy vegyél izmosabb gépet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!