Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek mennyire érdemes...

Szerintetek mennyire érdemes használt hardvereket venni garancia nélkül?

Figyelt kérdés
Igazából konkrét hardvert még nem néztem ki, csak érdekel, hogy mennyire éri meg használt hardvert venni pl. hardverapróról, ha jó árban.
2015. márc. 25. 18:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindenki maga dönti el, hogy mennyire merész/bevállalós. Én alapvetően gyűlölök garancia nélküli terméket vásárolni, mert ha megadja magát két hét múlva, ott állok, hogy elköltöttem pl. 30e forintot és kuka az egész. Persze, lehetne azt mondani, hogy egy komolyabb, hosszabb tesztelés után stabil, akkor valószínűleg még évekig az lesz, de bármikor történhet valami, ami nem volt előre betervezve. Nincs olyan drámai különbség árban garanciális és garancia nélküli között, megfizethető, és még 3 hónap garancia is több, mint a semmi.


Ha pl. egy régi alaplapról van szó, halott socketről, akkor persze nincs választás, csak komplett új rendszer nem lesz véve emiatt, így be kell vállalni azt. De azok legalább olcsók, ha 6-7e forintot elbukok 2 hónap alatt, azt még le tudom nyelni.

2015. márc. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Változó. Lehet szerencséd és szinte kifogástalan, jó árut találsz, vagy (elnézést) kakit és mehet a kukába. :/
2015. márc. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én úgy vagyok vele, hogy használtan leginkább csak ramot veszek, az úgysem szokott elromlani.
2015. márc. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Amit szerintem lehet venni gari nélkül:

RAM

proci (leginkább, ha szorzózáras, de akár szorzózár nélkülit is)

alaplap

ház

egér/bill

monitor, ha megbizonyosodhatsz róla, hogy nem képhibás


Amit nem feltétlenül érdemes:

videókártya (A többi alkatrészhez képest ,,gyorsan" öregedik)


Amit soha, semmilyen körülmények között ne vegyél gari nélkül:

tápegység

2015. márc. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!