Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen formában, milyen módon...

Kissné Tahi Erika kérdése:

Milyen formában, milyen módon tudom a dvd filmjeimet külső winchesterre menteni?

Figyelt kérdés
Vannak dvd lemezen, dvd formátumban lévő filmjeim. Nem gyári dvd, csak írt dvd-k. Rendelkezem egy Samsung 2 TB-os HDD-vel és szeretném, ha ezek a filmek egy helyen, ezen a tárolón lennének. Nos, ha kicsomagolom a filmeket és ráteszem (AUDIO TS-VIDEO TS) nem játssza le, csak darabokban a filmet. Amennyiben ISO fájlként teszem rá, akkor nem ismeri fel. Tud valaki segíteni, hogyan tudnám elérni, hogy rendesen dvd-ként működjenek a filmek és lejátszhatók legyenek az eszközről? Köszönöm előre is a segítséget!

2015. jún. 29. 16:03
 1/3 fersk ***** válasza:
2015. jún. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 coopper ***** válasza:

Szia.


Mindkét módszer járható (amiket irtál - én az ISO-s módszert javalom), de igy is úgy is kell egy olyan lejátszóprogram ami tudja a DVD-videó lejátszását (menüstől, mindenestől együtt - és igy akkor nem darabokban fog lejátszódni a film.)


Megpróbálhatod free programként a MPC (Media Player classic) : [link]


Fizetősök közül sok van, de szerintem az egyik legjobb a Power DVD : [link]


És ha az iso-t választod akkor kell hozzá egy virtuális CD/DVD emulátor (Telepités után megjelenik egy plusz CD/DVD meghajtó a gépedbe) és ide tudod bemountolni az ISO-kat (aztán ezen a meghajtón fog megjeleni a VIDEO_TS és AUDIO_TS mappa, és ugyan úgy játszhatóak le a filmek) : az egyik legjobb ingyenes ilyen virtuális CD/DVD emulátor a VIrtual Clone Drive : [link]


Sok sikert.

üdv.

2015. jún. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, mindkettő hozzászólás sokat segített, megy a zöld kéz. Utóbbi válaszolónak külön köszönöm a részletes leírást :-)
2015. jún. 30. 00:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!