Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tudnátok segíteni egy asztai...

Fulár kérdése:

Tudnátok segíteni egy asztai Pc összeállításában?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom,hogy ez nagy kérés ezért köszönöm ha valakinek lesz hozzá türelme!

7 év után váltok Laptopról asztalira.A gépet elsősorban játékra használom illetve átlagos dolgokra.Letöltés.Netezés.Film-zene.Szövegszerkesztés.Stb.Kinéztem egy gépet:

[link]

De már sokan lebeszéltek az előre összerakott gépekről.A gond az,hogy ha én magam állok neki összeválogatni az alkatrészeket akkor vagy ugyan ilyen gép jön ki vagy még rosszabb is még több pénzért.A prociban és a videókártyában nem szeretnék ennél nagyobb kompromisszumot kötni!Ebben szeretném kérni a segítségeteket.Az anyagi keret úgy kb maximum 190 ezer.Ha persze egy kicsit több az még éppen,hogy de belefér.De mondjuk 20 ezerrel több már sajnos nem nagyon.

Köszönöm az esetleges válaszokat!

Ui:A konfignak tartalmaznia kellene mindent.Ház-Táp-Proci-Videó és hangkártya-Hűtés-Dvd író.És szeretném ha Lenne Sata 3-as csati illetve Usb 3-as port.


2015. jún. 26. 10:56
1 2
 1/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

ja ok jatek is, azthitem mar, se vga/cpu igenyes munka se jatek es 200ezres multimedias gepet akarsz :D


monitorod felbontasa? es csatlakozoja?

nem art ha Full HD (1920x1080) es van rajta ezek valamelyike:

Display Port

DVI

HDMI


vagyis ha csak regi d-Sub vga bemenetes az nem tul jo...

2015. jún. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

linkbeli konfig nem jo


aranytalan, sok infot nem tudni, minosegi tap is ketes hogy lenne benne

2015. jún. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

az ara amugy lehet nagyjabol realis, mert osszeszereles mashol is par ezer m'eg


'es olcso arakat nezve is kb. enyi jon ki


de az nem eleg hogy valaminek az 'ara megfelelo a piaci arnak... attol m'eg nem lesz jo veteles

2015. jún. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A monitort is most fogom megvenni.Arra kb 30-35 ezer a keret.Ennyiért már láttam Lg Ips panelt is.De hagyományos ledesből is van választék bőven.

Semmiféle cuccom sincs jelenleg mert Laptopról váltok és abba szinte minden szükséges bele van építve.

Szívesen összeraknék a fenti gépnél jobb konfogot is ebből a pénzből de akárhányszor nekiállok ugyan ilyen vagy rosszabb gép jön ki.Pedig nagyon sokan azt szajkózzák,hogy ebből a pénzből sokkal jobbat is ki lehet hozni....

2015. jún. 26. 11:28
 5/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

jateknal a vga a fontosabb nem a cpu igy legolcsobb i5 is boven eleg, de i3 al se vagy hatranyban egy sokal erosebb vga melett


nem tudom ehez mik jarnak (bill. eger, fules/hangfal) de 2-2ezer a bill eger, 5-10ezer egy hangfal fules

ugye azt latom hogy cpu huto az + penzbe kerul hirdetesben


gyakorin van sok konfigos kerdes ebbe az arsavban es amugy is tudom hogy teljesen mindenel egyutt (monitort kiveve, arra ugye kulon van 35ezred?) 200ezer alatt kihozhato i5 el is (jo tap, haz is termeszetesen) 960 / 280 vga s konfig, ami joval erosebb mint 750...

2015. jún. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

hangkartya van az laplapon


sata3 legolcsobbakon is van

usb3 is van de lehet csak elolapi kimenetkent (gephazzal oszekotheto) ha kell hogy hatul is legyen arra figyelni kell, de olcsokon is szokot lenni igy is


dvd meghajtod nincs? nincs helyi szamtech bonto kornyeken? mert 1ezresnel tobbet nem sok ertelme van ra kiadni... ujonan meg kb. 5ezer, de persze ez nem hatalmas osszeg azert


mellesleg 750Ti vga is jobb veteles es R9 270 esek is (ha valamin sporolni kell, de en az i3 al valo sporolast inkabb megondolnam, ha kesobb nem tudsz jobb vga t beszerezni es amugy minel magasabb bealitasokon jatszanal ahol csak lehet)

2015. jún. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Crucial Ballistix Sport XT 2x4GB DDR3 1600MHz CL9 BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU memória 12 hó gar.

1 db 20,556 Ft

FSP 550W Raider S 550 80+ tápegység 12+24 hó gar.

1 db 17,474 Ft

Gigabyte B85M-D3V alaplap 12+24 hó gar.

1 db 15,982 Ft

Intel Core i5-4460 processzor 12+24 hó gar.

1 db 47,809 Ft

Sapphire R9 280 3GB DDR5 OC Dual-X 11230-00-20G videokártya 12+12 hó gar.

1 db 54,262 Ft

Sharkoon VS3-V 4044951013333 számítógép ház 12+12 hó gar.

1 db 7,781 Ft

Szállítás biztosítás

1 db 499 Ft

Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX merevlemez 12+12 hó gar.

1 db 14,508 Ft

Háztól-házig garancia

1 db 799 Ft

Összesen: 179,671 Ft

pcx.hu


latod


nagyjabol a mai arak ha meg is valtoztak de a vegosszeg nagyon hasonlo lenne pedig ez tavalyi konfig osszeiras egy kerdesnel


ezt persze lehet alakitgatni aktualis kinalatnak megfeleloen vagy valamibol olcsobbat veni ha mas kell ami nincs bene

2015. jún. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

[link]


egy masik konfig masik kerdesnel



egyiket se en irtam, es csak atfutva neztem rajuk, szoval ezek csak "referencia" gepek, hogy arban kihozhato jobb konfig


attol nem lesz jobb a konfig hogy csepet erosebb az i5 az egyikben, ennek gyakorlati jelentosege majdnem 0

sokkal fontosabb a minosegi tapegyseg

jatekra meg mint emlitetem a vga a legfontosabb arra kell oszpontositani


280 aran van 960 tehat arra becserelheted ha nvidia t szeretnel


en is 960 t venn'ek, sok elonye melett van hatranya is, ahogy barminek amit csak veszel, kompromiszumot valamilyent mindenel kotnod kell

2015. jún. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

es mielott azt mondanad, hogy de hat ezek dragabbak kicsit a te altalad linkeltol


vedd szamitasba hogy egy 750 35ezer ujonan, egy 750ti 45ezer vagy olcsobb(ugy is eri meg)


agyis nagyon minimum is legalabb 20ezret le kell vened arukbol

kb.

igy 180ezres konfig 160ezres lenne ha 280 helyett 750 t tennel bele, ami mar mindjart sokkal kozelibb ar, de 160 ert meg mashogy kellene veni a gepet ha jatek is cel

2015. jún. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

ja 175ezres, valamiert 165ezerre emlekeztem kerdesbeli kepnel


(cpu hutovel meg 180 de az lenyegtelen)


de ez is "mindegy" mert igy csak meginkabb az igazolodott be hogy eloreoszerakottat nem szabad venni

2015. jún. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!