Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ennek az alaplapnak jó lehet...

Ennek az alaplapnak jó lehet a videója?

Figyelt kérdés

Gigabyte F2A78M-HD2


[link]


Integrált videókártyája, azt irják hogy Hdmi Jó Blueray filmekhez meg a 4 k ultra supoort támogatás 2560x1600 felbontással. Nekem a mostani gépem az is Gigabyteos, régebbi. a videókártyája újabb amit vettem bele, Nvidia 1 gigás, s azzal is szépen viszi a játékok nagy részét full hdbe. egyedül annyi észrevételem van hogy az ilyen nagyobb hd filmeknél látni, led tvhez kötve, hogy kicsit néha mintha beakadna, meg lasabb, vizszintesen csikozódik ha gyorsabban mozog a kép.


Tehát ami ebbe az alaplapba van integrált videókártya, elbirná rendesen a nagyobb filmeket ? azt is irja a listába, videókártyájához hogy processzorfüggő. Régebben mikor többet foglalkoztam gépekkel, akkor még azvolt elterjedve hogy Integrált kártyát ne használjunk ha lehet, mert az integrált sose lesz olyan eredeti mint ha beletennénk. De ahogy látom fejlődünk rendesen, s egyre profibb jobb eszközöket adnak ki.


Illetve másik kérdésem, honnan tudom hogy ehhez az alaplaphoz milyen gépház kell amibe pont illeszkedik.? Annyi hogy most tervezem hogy beszámittatom a mostani gépem és az árábol na meg kicsit hozzádobva pénzt, rendelnék újat úgy hogy összerakjam. Tehát igy hogy tudom netről megállapitani hogy ehhez az alaplaphoz milyen gépház a jó ? mondjuk gépházrol is csak annyit, szeretnék minél kisebbet, s ez az alaplap ha jol látom Atx-es meg méreténél is úgyirja hogy nem egy nagy lap.


2015. jún. 23. 09:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

"szépen viszi a játékok nagy részét full hdbe"

de a full hd-s videó beakad ..wtf?

2015. jún. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
jaja igyvan érdekes. mondjuk azért egy 10-20 gigás film azért részletgazdagabb, meg vannak olyan képi megjelenések ott..
2015. jún. 23. 09:33
 3/18 anonim ***** válasza:

Na, akkor fussunk neki még egyszer, mert félreérthetően fogalmaz az oldal.

Az alaplapon nincs semmi integrált vga. APU-khoz, ajánlják, melyek tartalmaznak integrált grafikus magot. Illetve a dual channel révén tudnád futtatni a legújabb játékokat is, az pedig APU + VGA párosításával érhető el.


"AMD socket FM2+ APUs also offer native support for 4K resolution displays on HDMI port."

Az AMD FM2+ socketes APU-k natív 4k felbontást kínálnak a hdmi porton keresztüli megjelenítésre.


"The AMD FM2+ series platform showcases AMD Dual Graphics technology, allowing users to further boost 3D graphics performance by adding an additional discrete AMD Radeon™ graphics card to the system. This unique Dual Graphics technology means users can enjoy higher frame rates on the latest gaming titles, utilizing the processing power of both discrete and integrated graphics processors."


Ezt pedig nem fordítom le, de a dual graphics szópár benne a lényeg, amiről fentebb írtam.

2015. jún. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
De mi az hogy nincs benne "semmi integrált ? ott van képen is látni egymásután a hdmi dvi vga kimenet az mi ? ha rákötöm monitorra v tévére azért még is csak érzékelne valamit
2015. jún. 23. 09:44
 5/18 anonim ***** válasza:
Csak és csak akkor, ha a processzorban van integrált videovezérlő.
2015. jún. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Pontosan ahogy az 5-ös mondja.

Használhatsz több kimenetet is, de a képet a processzorban lévő grafikus magok állítják elő jelen esetben.

2015. jún. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
hmm.. igymár értem. tehát akkor ez egy ilyen egyedi gyártói kivitelezés.. akkor ezzel csak annyi baj hogy nem mindegy milyen procit veszek. Direkt ilyen videóvezérlőset kell.. ami passzol hozzá. Azt hogy keressem, milyen kulcsszavakkal irják az olyan procit ? Vagy esetleg tudtok Linkelni ami jó lenne ? Csak azért mert netről tervezem a rendeléseket. és biztosra mennék hogy olyan eszközöket szállitsanak amik tényleg passzolnak.
2015. jún. 23. 09:59
 8/18 A kérdező kommentje:
Sőőt.. ha a Proci állitja elő a videót azt mégjobb, még frisebb közvetlen képmegjelenést nyújt :) nem hülyeség ez! mondjuk nem ismerem mert még nem volt dolgom ilyen géppel. de akkor elvileg nincs köze egymáshoz a redszer gyorsaság és a videó. tehát ha egy csipen van ez a 2 megoldás..
2015. jún. 23. 10:08
 9/18 anonim ***** válasza:
Ha VGA-d van, akkor nem az alaplapba dugod a monitort, ergo de, hülyeség :D
2015. jún. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
én mondjuk csak a dvi-t meg hdmi-t használnám baloldalt tv jobb oldalt monitor
2015. jún. 23. 10:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!