Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Western Digital Red HDD,2...

Western Digital Red HDD,2 operációs rendszer?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy új belső merevlemezt a gépbe.


Ezt néztem ki: [link]


Red, de nem szeretném Nas-ban használni. Ettől ugye nem nagyobb a meghibásodás esélye? Simán adattárolásra használnám, képek és hasonlók.


Továbbá lehetséges 2 Windows 7 telepítése a gépre? Arra gondoltam, hogy egy partíción az új merevlemezre telepíteném még egyszer a Windowst, hogy ha esetleg a rendszervinyó elszállna, tudjam könnyen tovább használni a gépet. Lehetséges ez?


A válaszokat előre is köszönöm! :)



2015. jún. 21. 15:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem van pont egy ilyen 2 terásom, és szerintem ne tegyél rá oprendszert. Azt inkább valami ssd-re tedd.

Ez nagyjából csak adattárolásra- adatmentésre jó, bárki bármit is mondjon, viszont arra abszolút tökéletes.

2015. jún. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
5400RPM-es rendszerre ne tegyél rendszert, minimum 7200RPM-es merevlemez vagy SSD. A kisebb fordulatú merevlemezek inkább adattárolásra valók. Kivitelezhető amit mondasz, de én inkább két partíciót csinálnék. Az egyiken a rendszer, a másikon a rendszer mentése (programokkal menthető az egész partíció) + az adatok. Ha baj van, 10 perc alatt visszaállítható mentésből a rendszer az eredeti helyére. Ha fokozni akarod a biztonságot, a mentést egy másik merevlemezre teszed, így hardveres hiba esetén egy új merevlemezre vissza tudod állítani a rendszert, nem kell újratelepíteni.
2015. jún. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igazából az új vinyón lévő op rendszer csak egy tartalék lenne, ha a másik elszáll hirtelen, de használni szeretném a gépet.

Erről a mentésről és hozzá valami programról tudnál linkelni valamit, amin elindulhatok? Mert hasznosnak tűnik.

Köszi a választ, akkor ezt a HDD-t rendelem meg! :)

2015. jún. 21. 18:08
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha adatokat akarsz visszanyerni winchesterről, akkor simán "adatvisszanyerés"-re keressél rá, és fogsz találni ezerféle programot.

PL.:

itt is jó progikat írnak:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__2..

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__5..

2015. jún. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én az Acronis True Image Home nevű programmal készítek mentést a rendszerről, de ugyanerre a célra megfelel a Macrium Reflect Free nevű program, ez utóbbi még ingyenes is. #2-es.
2015. jún. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Gábor_79 ***** válasza:
Én is az Acronist használom, már a 2012-es verziója óta. Többször megmentett. Képes olyan okosságra, hogy eltérő hardverkörnyezetre is helyreállít. PöLö anyám laptopján a működő rendszert áttettem az asztali gépemre, aztán egy harmadik laptopra. A hardvereket legyalulja a program és működik szépen fagyások nélkül.
2015. jún. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!