Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » FSP Hexa 500W minden rendszeri...

FSP Hexa 500W minden rendszerindításnál elkezd zúgni és olyan 5 perc után abbahagyja. Mi baja van?

Figyelt kérdés

A táp több, mint 2 éves, nem emlékszem pontosan mikor lett megvéve. Haveromnak is volt ugyanilyen tápja, és ő is ugyanígy járt vele, csak ő lecserélte egyből egy XFX Pro-ra.

Ez a jelenség fél éve jelentkezett először, akkor fogtam és sűrített levegőt fújkáltam bele, RENGETEG por jött ki, és azután elhallgatott egy hosszú időre. Csakhogy mostmár hiába fújom felőröl és alóról is, nem jön ki semmi, és ordít kb a táp.

Ha van valami megoldás a problémára, azt jó lenne hallani. Nagyoon dicsérték ezt a tápot és márkát, még most is, mégis így jártunk vele. Vennék új tápot, csak nem tudom már milyen márkától, mert félek, hogy így járok vele megint.


2015. jún. 21. 10:13
 1/10 anonim ***** válasza:

Lecserélheted a ventit egy ajánlottad darabra,de az garanciavesztéssel jár.


[link]


De azért nézz szét itt is

[link]

2015. jún. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Már nincs garancia rá, de én nem akarok belenyúlni semmilyen formában a tápegységbe, a végén elcseszek valamit és a táp meg a gépet. Ha ez az egyetlen megoldás, veszek inkább egy másik tápot.
2015. jún. 21. 10:22
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát ha te inkább veszel egy 10000Ft-os tápot egy 1000Ft-os venti helyett (tegyük fel még szervízben is kicserélik pár ezer Ft-ért) akkor elég hülye vagy.
2015. jún. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor add el,és cseréld le.
2015. jún. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És a szervizben ők adják a ventit, vagy nekem kell megvenni?
2015. jún. 21. 10:44
 6/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

te is vehetsz ventit


ellenben ha igy porosodik


vegyel porszurot, nem draga anyira


minden helyre ahol tobb por jut be vegyel, es leginkabb a tap beszivo reszere


mert ez igy nem normalis nem szabadna hogy enyi por bejuson

hexa 'es m'egis alsotapos hazban van? (csak kabelek "rovidsege" miat kerdezem)


probalj vigyazni a gep porosodasara, es takarjtsd suruben ha kel


tapnak viszont a takaritas neha nagyobb karara van mint hasznara (a belefujasos/kifujasos takaritas) persze ez kicsit a gepre is igaz

ezert jo megelozni a tulzot por, kosz osodast


10ert nem nagyon van uj jo tap, arak most mar 15 felet jarnak

talan Thermaltake Hamburg 530 t kapni legtobb helyen es legolcsoban, amit erdemes megveni

persze XFX 450 megjobb lene csak nem mindeg kapni

2015. jún. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

venti valasztasal kapcsolatban es hogy hova vidd beszereltetni

prohardver en jarj utana, ne felj regisztralni es kerdezni ott, mas ugyben sem


venti legszalitast ajanlatos tulmeretezni (termeszetesen halksagal aranyosan)

2015. jún. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A házam egy porszűréses hangszigetelt silencio 550, van porszűrő a táp alatt és állandóan szürke is az egész. Bár olyan egy havonta tisztítom csak xd .

Amúgy igen, a kábelek nagyon rövidek, és ez nagyon zavaró. Szerintem majd egy FSP Raider 550-et fogok venni, ennyi pénzért már csak nem csesződik el a ventilátora. Ha egy Codegen tápom lenne és azzal lennének ilyen problémák, akkor oké, de egy minőségi márkánál nagyon nem akarok a ventilátor zúgásával foglalkozni... Báár a hexa az ilyen alsó kategória. A raiderre 5 év garancia van, csak nem jár úgy mint az olcsó hexa.

2015. jún. 21. 11:28
 9/10 anonim ***** válasza:
Raider is hangosodik hamar.
2015. jún. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Van olyan gyártó, amelyik nem??
2015. jún. 21. 12:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!