Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vettem egy AMD A10 5800K...

Vettem egy AMD A10 5800K processzort, de nem úgy működik ahogy kéne! Tegnap megérkezett a várva várt procim, de valami nem okés. A táp vagy a hűtő nem bírja?

Figyelt kérdés

Alapjáraton 30-35 fok között van, de ha elkezdek vele CS:GO-zni full low grafikán, akkor felmegy 60-65 fokig és resetelődik a gép, és kidob kék halállal, vagy csak szimplán lelövi a játékot a gép! Ugyan ez volt World of Tanks-el is, azt is full low-on játszottam.

A gyári hűtő nem bírja vagy valami más baja van?

Alaplap:ASrock FM2A55M-VG3

Ram: 2x4gb HyperX Fury Black 1866 DDR3

Táp: M-TECH MT-AP4420XA



2015. jún. 17. 11:01
1 2
 1/13 Tengor ***** válasza:
100%

Ezzel a táppal ne is csodálkozz, hogy nem az elvárásnak megfelelően megy! Cseréld valami megbízhatóra!

60-65 fok még nem sok egy CPU-nak.

2015. jún. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze a hőmérséklethez, 60-65 fok normális, intel csak 100 fok fölött kapcsol ki, AMD meg gondolom 1-2 fokkal korábban. Biztos, hogy a tápod a probléma.
2015. jún. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

tapot csereld, de eddig milyen apu volt bene?


lehetoleg ajanlott minosegi tapot vegyel most mar

prohardver.hu (logout.hu) tapegyseges topikja segithet ebben

2015. jún. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

amugy ha ujonan veted 5800k t es nem OEM et akkor cpu huto jart hoza, azal hasznald ne valami talaltal vagy regivel, pasztazva is vanak a gyari hutok vagyis ha letorolted vagy veletlen megse volt pasztazva akor vened kelene, par szaz forint csak, processzor h"ovezet"o paszta vagy h"t"o paszta a neve


[link]


74 fokig is birnia kelene amugy

2015. jún. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a tápod nem bírja az új processzorod. De milyen volt azelőtt? Azelőtt minden működött rendesen?
2015. jún. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Előzőleg egy AMD A4 4000-es volt benne, ami ugye most vissza van rakva, mert az 5800K-t nem tudom használni.

Igen, kaptam hozzá gyári hűtőt de elvileg nem kéne egy low grafos CS:GO-tol 65 fokig melegednie. Már kinéztem hozzá egy új hűtőt meg egy új tápot (biztosra megyek)


Hűtő terén erre gondoltam, elég bíztató vélemények vannak róla:

[link]


Táp meg ez lenne:

[link]


Az a baj hogy annyire nem értek hozzá hogy melyik táp milyen házba fér bele, szóval elvileg nekem egy MIDI tornyom van, mert microATX deszka van benne, de őszintén fingom sincs. Látásbol nem tudom megállapítani.

2015. jún. 17. 19:11
 7/13 A kérdező kommentje:
Haverral szereltük be, elég kockák vagyunk hozzá hogy be tudjuk rendesen rakni, pasztázás meg minden meg volt, a régi A4 4000-essel nem volt soha gond, az idáig megbízhatóan üzemelt, és üzemel most is.
2015. jún. 17. 19:15
 8/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#6 en azt a cpu hutot nem venem, tx3 olcsobb nem? enek az apunak boven eleg az is es hangosabb se lesz, de hat te tudod amugy cm hutoktol jobbak szoktak lebni arban (mar ha kapni, mert altalaban elkapkodjak oket...)


tapot meg foleg nem venem mindjart megnezem pcx en mi van araban


de tapos linkeket kuldtem


onan valasztotad vagy ott ajanlott'ak kerdesedre? (nem art ha egyik szaki ajanlja vagy taptopikban sokat forgolodo, mert egy "ujonc", "alkalmi valaszolo" nem feltetlen fog megfelelot mondani

2015. jún. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Be quiet! 300W S7 System Power BN140 tápegység


pcx.hu kb ugyan anyi


azt a zalman le t meg felejtsd el


de mindjart joban szetnezek ha kesobi fejleszteshez 400 kel es valamiert a Chieftec A80 CTG-400 nem tetszik , ez amugy csak 12W al erosebb 12V on vagyis igazabol csak 450 es el lenel eloreb

2015. jún. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Chieftec 450W CTB-450S A-85 tápegység


netan ez de ahogy latom 10ezres arsavban csak az a be quiet van ami a legjobb, es meg megkozelito se nagyon van max dragaban

2015. jún. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!