Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Régi laptopomra, megéri...

Régi laptopomra, megéri manapság XP-t tenni?

Figyelt kérdés

A gépem: HP Compaq nc6220 (1GB DDR2; 1,73GHz proci; 40GB HDD; Intel GMA 900, 128MB VGA)


Mivel beszereztem régebb játékokat ezért, ezeket szeretném rajta használni, mert a Win 7 alatt nem indulnak el! :/

(Kompatibilitási módban sem!!!)

Köszi!


2015. jún. 12. 11:09
1 2
 1/16 Tengor ***** válasza:
Ha nem kötöd netre, akkor mehet rá XP. Egyébként inkább valami linuxot tegyél rá! A régi játékok meg DosBox-szal mehetnek bármin.
2015. jún. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Netre is szeretem volna kötni. DOSBox al meg probálkoztamm már, egy régi dos/win95 ös játékkal de nemigazán tudtam elinditani, valahogy nemsikerult betallózni az inditó exe-t. Amugy ezek meg ilyen XP-s játékok, vagyis DOSbox al nemtudom mennének e.
2015. jún. 12. 11:21
 3/16 anonim ***** válasza:

Netre is kötheted, csak óvatosan kell vele bánni. Ez nem úgy működik, mint sokan gondolják, hogy a gonosz hackeres lesben állnak, és amint valaki rádug egy XP-t a netre, azonnal megszólal náluk egy csengő, és ugranak feltörni.


Okosan használni, kétes dolgokat nem futtatni, ilyen-olyan linkekre nem kattogni, fertőzést gyakran ellenőrizni, és ha gond van, ne legyen probléma újrahúzni a rendszert.

2015. jún. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Szirty ***** válasza:

"Ha nem kötöd netre, akkor mehet rá XP"


XP-t használok. Neten van nonstop.

Probléma?

2015. jún. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Tengor ***** válasza:

És nem is úgy, hogy a felhasználó azt hiszi minden jó, aztán közben mégsem. Rühellem ezt a hozzáállást.

A francot érdekli, ha az ember biztonsági öv nélkül vezet! Nem az én fejem loccsan a szélvédőn, de amikor a fékbetétet nem cseréli az autóján, mert "tudom, hogy rossz, majd előbb fékezek" az ne menjen a közútra! A kopott fékbetét sem determinálja, hogy tömegbalesetet okoz, de ha tud ellene tenni, és nem tesz, az brümmögjön otthon a garázsában!

Ez nem fér bele sok ember fejébe.

2015. jún. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Trevor. ***** válasza:
Jelenleg XP-ről írok, netre van kötve és vírusirtó nékül használom. Nem kell minden szart letölteni és el lehet kerülni a vírusok többségét.
2015. jún. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Szirty ***** válasza:

Helló Trevor!


Pontosan!

2015. jún. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Tengor ***** válasza:
Jogotok van ... lenni, ez a demokrácia hivatalos lényege, de ettől még nem kell másokat is erre buzdítani.
2015. jún. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Szirty ***** válasza:

Helló Tengor!


"Jogotok van ... lenni, ez a demokrácia hivatalos lényege, de ettől még nem kell másokat is erre buzdítani."


Egyetértek! Ahogy neked is jogod van ...nak lenni. És éppen emiatt határozottan állítom, hogy neked nem kellene másokat h...re buzdítani!

Tudni kell mit művel. És megkötni a megfelelő kompromisszumot.

Nem mindig egyszerű, de lehetséges!


Én egy tűzfalat használok amin keresztül csak az megy ki és jön be amit kifejezetten engedtem.

Ettől a gépem nem sérthetetlen, de kellően védett ahhoz, hogy 6-8 évig is elmenjen gond nélkül.

2015. jún. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Hátsz én mondjuk, alapnak tartom a vírusírtó jelenlétét, és a káros nak látszó oldalak kerülését.

A gépem teljesítménye és az arra való játékok miatt gondolkoztam XP helyet, bármennyire is jobban szeretem a jelenleg rajta lévő Windos 7-et, (Windows 7 Ultimate 32bit SP1)

2015. jún. 12. 17:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!