Hogyan tudhatom, hogy egy számítógép mennyire jó, jók a részei (? ), milyen játékok futtatására alkalmas?
Hát, ezt így leírni nem olyan egyszerű. Az a hardver jobb, amelyik gyorsabb, ezekhez meg úgy tudod behatárolni a gépedet, hogy teszteket nézel. Teszem azt nem tudsz semmit a procidról, beírod google ba "<processzorom> teszt", ott össze fogják hasonlítani más procikkal is, meg konkrét benchmarkokat is látsz. Ha meg egy konkrét darabbal akarod összehasonlítani, akkor "<cpu1> vs <cpu2>". Ugyanez a többi komponensre is. Egy ideig csinálod ezt, aztán már nem emeled a szemöldöket az idegen szavak láttán.
Viszont az fontos, hogy van néhány külföldi oldal, ahol adatbázis alapján hasonlítanak össze hardvereket(ezt ki is szokták írni), azok nem pontos összehasonlítások, csak az adatokból indulnak ki általában, rendes, írott anyagnak jobban lehet hinni(meg az ilyen windows élményindex is annyi valóságalappal bír, hogy hagyjuk, a középkategória alját karcoló vga m szerinte maximális pontszámot érdemel).
Ez valóban nagyon összetett dolog. Olyan, mintha azt néznék, hogy egy autó "jó-e". Ott sem jelenthetjük ki, hogy a jóságát egy-két paraméterből megállapíthatnánk, hiszen attól, hogy erős motor van benne, még lehet sokat fogyaszt vagy épp rosszul muzsikál a törésteszten. Gépek esetében is ilyen összetett a dolog (ha nem összetettebb).
Én mindig úgy indulok neki, egy konfiguráció összeállításának, hogy van egy feladat. Megvizsgálom, hogy az adott feladathoz milyen alkatrészek teljesítménye és paramétere a döntő, vagyis a befolyásoló tényező. (Tehát egy leegyszerűsített példa: játéknál első a vga, munkánál pedig a proci teljesítménye számít inkább.) Ha összeállt a fejemben egy kép a hardverigényekről akkor állok neki keresni a neten. Minden hardverelemnél figyelembe kell venni a legapróbb paramétereket is. Még egy memóriamodul kiválasztása is körülményes: támogatja az alaplap? proci mekkora frekvenciát kezel maximum? overclock lesz? időzítés? kiszerelés(hány modul fér majd az alaplapba-tehát fejleszthető marad-e)? ár? esetleg garancia? Tehát minden egyes alkatrésznél fel kell tenni a megfelelő kérdéseket és egyesével végigmenni minden ponton. Ha ezt megtesszük akkor elvileg egy jó ár/érték arányú konfigurációt állítottunk össze aminél kihajtják egymást az alkatrészek. De azért sok tapasztalat és utánaolvasás kell, mert pl tápok esetén sem elég csak a márka alapján dönteni. Érdemes tudni, milyen belsővel vannak szerelve. Ezt többnyire fórumokról, külföldi tesztoldalakról tudhatjuk meg, tehát ez is mind sok-sok olvasás és tapasztalatgyűjtés!
Ezért nem lehet erre a kérdésre egyszerűen válaszolni... ez olyan mint amikor megkérdezzük az öreg mesterembert, hogy hogy jött rá a hibára és azt válaszolja: az évek, meg a rutin. Hát itt is valami ilyesmiről van szó. Minél többet olvasol utána a dolgoknak annál jobban fog menni. Ne félj kérdezni és mindig várj meg több különálló véleményt. Persze így is lehetnek viták, pl egy adott alkatrész megbízhatóságát illetően, mert van amelyik sokan esküsznek, de lehet csak szerencséjük volt. Itt megint a rutin jön képbe, ugyanis aki évek óta gépeket szervizel annak van tapasztalata, hogy melyik tápok azok amik teljesen megbízhatatlanok, mert mondjuk fél évente egyet cserél abból a márkából vagy sok hardverhiba jelentkezik azoknál akik azt használják. (Vagy épp 9-10V-ot mér az 5V-os ágon...)
Szóval azt tanácsolom összegezve: olvass, tanulj, kérdezz!
Google maximálisan elég, miért rinyálsz?
1. keresés : Számítógép részei/felépítése
2. Ha nem értesz 1 szót arra is rákeresel
3. Minden alkatrészre külön-külön
alaplap,proci, videókártya, ram, winyó(hdd) , ssd, táp, hűtő, gépház, ventik, stb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!