Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az áram tönkreteheti a videoká...

Az áram tönkreteheti a videokártyát?

Figyelt kérdés
Nos az van, hogy másfél hónapja vettem egy erős gépet ami már az első napon nem működött jól (mint később kiderült a kártya a hibás) Egyébként egy GIGABYTE GeForce GTX 660 OC 2GB GDDRS típusról van szó. Oké tudom ha az első naptól fogva nem jó valami akkor annak gyári hibásnak kellene lennie de az nálunk nem ezzel az egy dologgal volt gond. Van nekünk egy kb 7-8 éves gépünk aminek a megvétele után nagyjából fél évvel hűtési problémák voltak. Én nem vagyok egy szakember ebben a térben de szerintem egy új gépnél nem szabadna túlmelegednie a videokártyának (egy ezzel foglalkozó ember meg csak tudná, hogy amikor teszi össze a gépet akkor a kártya mekkora hűtést igényel...) Néhány éve pedig ez a gép is hasonlóan csinált mint az új vagyis a monitor képernyője elment és azt írta ki, hogy no signal. Hónapokig kerestük, hogy mi a hiba még szervizben is volt ahol nem találtak semmit (vagyis itthon volt a baj) hosszú kínlódás után átvittük egy haverhoz ahol szintén tökéletesen működött! Ekkor egy másik konnektorból üzemeltettük hosszabbítóval és meglepő módon innen is üzemelt (egy ideig...) csak a régi helyről nem ahonnan viszont évekig jól működött.. Ráadásul ebben az időben a mosógéppel is voltak problémák ugyanis az sem akart működni pedig az is volt rengeteg helyen és mindennel próbálkoztunk Nemrég újra üzemel de azóta sem tudni, hogy m volt a baja és, hogy hogyan sikerült megcsinálni...
2015. jún. 8. 11:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha gagyi a táp és gagyi a ház áramellátása, akkor minden lehetséges. Gázpalackot ne vigyél a közelébe, ha lehet.
2015. jún. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
He? Gázpalackot? Minek akarnék én gázpalackot vinni a közelébe? Te mit szívtál?
2015. jún. 8. 12:01
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezzel arra akart utalni az #1 válaszoló, hogy elfüstölhet könnyen, vagy akár komolyabb gond is lehet. Csak túl együgyű vagy, hogy megértsd.
2015. jún. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Tengor ***** válasza:

Mert kigyullad a gép és elpukkan a gázpalack.

Ha rossz a házban a vezetékezés v. akár a környéken + gagyi a táp, akkor bizony ilyenek előfordulhatnak. Sőt ennek fényében még szerencsésnek mondhatod magad, hogy csak a VGA-val van baj és nem a többivel.

Hosszabb távon célszerű lenne stabil áramellátást kialakítani, ha kell a vezetékek cseréjével, stb.

Rövid távon egy szünetmentes tápegység elég lehet a probléma áthidalására. Az valamennyire elnyeli a zajokat.

2015. jún. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehetni lehet, csak ez baromi nagy problèma, mert azt jelenti hogy valszega teljes házban fel kell újìtani a vezetèkeket, az meg nem kèt forint, mellesleg tűzvesuèlyes az egèsz.
2015. jún. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!