Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem ismeri fel az...

Miért nem ismeri fel az 4gb-os ramot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy "gigabyte G41M-Combo" típusú alaplap, amiben már régebb óta van 2gb "kingmax ddr3 1333MHz"-es ram. Ma vettem egy "kingston hyperx fury 4gb ddr3 1333MHz"-es ramot, de a gép még mindig csak az eddig is benne lévő 2 gb-ot mutatja. Mi lehet a gond, és hogyan oldható meg?

Az alaplap támogat 8gb 1333MHz-es ramot.

Windows 7, 64 bit.


2015. jún. 4. 13:32
1 2 3
 1/22 Tengor ***** válasza:
Ha kiveszed a 2 GB-ost, akkor mi a helyzet?
2015. jún. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Nézd meg másik slotban, ha abban sem, akkor próbáld ki abban, amelyikben a 2gb os modul van. Előfordul az ilyesmi, általában beáll a por a nem használt slotokba, kifújod és jó lesz, néha nem működik minden slotban megfelelően az összes modul, úgyhogy cserélgetni kell. Ha abban sem működik, amelyikben a 2gb s megy, akkor vélhetőleg hibás darabot kaptál(másik gépen nézd meg ha tudod mielőtt visszamész reklamálni).
2015. jún. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
27%
Állítólag ezekre szó szerint idézem: "dísznek írják" hogy kezelik a DDR3-at. Ha a 2GB DDR3 is, lehet csak 800-as.. szerintem csak egy DDR2-ő van az alaplapban, nézd meg jól, a 4GB-os DDR3 1333mhz-t szerintem nem fogod elindítani vele.
2015. jún. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Hogy tudná azt? Más teljesen a foglalat miről beszélsz?
2015. jún. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Mert ha jól tudom az egy olyan alaplap ami kezeli mind kettő modult, a ddr3-at is és a ddr2.őt is :) Ha tévedtem elnézést.
2015. jún. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Persze ritka az a lap, ami ténylegesen kezeli is a drr3-at.
2015. jún. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Na, hát az a helyzet hogy:

Kivettem a 2gb-ot és amikor bekapcsoltam a gépet, akkor hosszú pittyegés hosszú szünettel. Valami ilyesmi: pííííí.....pííííí..... jó sokáig. Mikor kivettem a 4gb-ot és vissza tettem a 2gb-ot a saját slotjába akkor az a hiba üzenet fogadott amiről biztosan tudom hogy azt jelenti hogy nincs bent ram, vagy nem észleli. Tudjátok, az a rövid pittyegés: pi,pi,pi,pi,pi ez is jó sokáig. Aztán a 2gb helyére betettem a 4gb-ot, ekkor megint ram hibaüzenet. Aztán most vissza raktam a 2gb-ot és most működik. Lehet hogy tényleg porosak a csatlakozások, ezért ki is fogom tisztítani. De azt megtudná valaki mondani, hogy miért volt a hosszú pittyegés, hosszú szünettel? Egyébként az alaplapon 2 darab ddr2, és 2 darab ddr3 csatlakozó van, és biztosan tudom hogy a 2gb-os ram 1333MHz és ddr3.

2015. jún. 4. 14:02
 8/22 anonim ***** válasza:
Ismerem a platformot, hidd el nem fogod használni a 4gb ddr3-at a legnagyobb jóindulattal mondom neked! de ne legyen így! És legyen szerencséd :)
2015. jún. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Fújd ki, tisztítsd ki a foglalatot, bár nem hiszem hogy annyi lenne benne a pór hogy nem megy a ram tőle :D Ha csak nem szórtál bele manuálisan egy kicsit, és a ram-ot ellenőrizted le ahol vetted hogy jó e, bár ezek általában megbízhatóak! És akkor majd rájössz miről beszéltem :)
2015. jún. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
De ez miért van így? A 2gb ddr3 benne van és működik. A MHz egyforma. Annyi a különbség hogy az új ram 2gb-al több. De az alaplap adataiban szerepel az is hogy 8gb ramot tud észlelni.
2015. jún. 4. 14:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!