Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen tápot vegyek?

Wolfa kérdése:

Milyen tápot vegyek?

Figyelt kérdés

konfi:

i3 4160

sapi 280 vagy 280x


Olyan táp kellene ami akkor is elég lesz ha i5-sre váltok(hamar meglesz) és még egy kis tuningot is bír majd.

halk kellene és hatékony jó árban.

én egy Corsair VS550-t néztem ki elég jőnak tűnik és jók a pci-e csatik is(ha jól tudom 2x 6+2pines).

Jó lesz?Ti mit ajánlotok?



2015. jún. 3. 22:28
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Én mégis csak VS-t vennék mert csöndes,sok (hosszú és harisnyás)csatijai vannak(2x 6+2pci-e),és 85%os 3év garival mindössze 14.813ft-ért!

[link]

Amúgy gépem már ideje megvan,csak most fejlesztek vga-t(+miatta tápot) és későőb majd procit is.

2015. jún. 7. 23:39
 12/20 ThodEE GoD ***** válasza:
Nincs saját tapasztalatom azt tudom mondani amit a prohardveren írnak, CWT beles, gyanítom hogy nem a paramétereivel van baj hanem a védelmekkel és az alkatrész minőséggel. A gond akkor van amikor valamiből kifolyólag a táp tönkremegy, egy jobb minőségű meghal magába és slussz, a rosszabb minőségűek tönkretehetnek más alkatrészeket is! Nehéz garanciáztatni egy megégett nyákos SSD-t VGA-t, ne adj isten valami fontos adat sül meg a vinyóval együtt :S Azt veszel amit szeretnél, mamám gépébe a Codegen meghalt magába, semmi baja nem lett a többi cuccnak, barátom gépébe a HKC táp ugyan így ment tönkre, szerencséjük volt? Döntsd el te :)
2015. jún. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

koszonom utolso! :)

Regi gepembe is noname volt,baratom is mar 2eve haszal lc power 600as tapot egy gtx750ti,i5,8gb melett es semmi baja.

mar feleve van chiefetch azzal sincs semmi baj,a corsair ugytudom minosegibb tapokba igy azzal se lehet sulyosabb problema.

2015. jún. 8. 23:25
 14/20 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#13 a tap ppntps tipusa szamit mindnel nem a markaja, vagyis tehat a helso alkatreszei, mert hogy corsairank egy sajat tapja sincs hanem jopar tapgyarto tapjat cimkezi fel max kisebb modositasokal, corsairnal a CX szeria a belepos, 430 bronze as is elbir 280x el sot 290x el is egy intel melet (1150)


XFX TS 430 is epp a 15ezres hataron van

jobb egy jo tapot atslakitozni, mibt egy gyengebet vagy roszat nem,


ha anyira vs 550 szeretnel te tudod


amugy az emlitet lc powerek kozt egyket elfogadhato is van ha jol rmlekszem egyik pont 600 as igy lehet ove is


de mint irtak nem biztos hogy atlaghasznalonal alacsony kihasznaltsag melet elojonek hibak, hisz ha folyamatosan mind egy irodai gepbe is eldurana nem gyarthatnak oroke mert nem vene senki...


te is ha mosatlan gyumolcslevet iszol nem hiztos hogy beteg leszel de lehet hogy kicsit, vagy nagyon,

2015. jún. 9. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

[link]


en ezt is inkabb venem vs helyet igaz ez is arhataron van


de lehet erdemes prohardver t nezegetni nics e "tilto listan", igazabol megjelenesukor nem volt ok ra csak az 500 asnak, ha bar az meg mindeg ajanlhatobb volt szerintem a kimondott baratj ara miat is(!), most persze az mar dragabb mint kezdetben....

2015. jún. 9. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Ha jobb mint a VS meg a ctg akkor az lesz,ha egy pár százzal tovább megy az ár az mindegy csak ne 15körül legyen.

Amúgy ez mennyire igaz?

"Kábelmenedzsmentre sajnos nem ad lehetőséget. A ventije elég halk, de az enyém sajnos egy kicsit kotyog (este/éjszaka zavaró), ami miatt kényetelen voltam szétszedni és kicserélni (ezzel persze a gari ugrott)"

2015. jún. 9. 13:44
 17/20 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

talan garicsereltetni kelet voln

cm b600v2 rol kerdezted?

csak hasolo a vs hez csak egy pici fokkal jobb a belseje

de nem jobb a ctg tol se a varosos uj thermaltakektol

persze a 600 as ctg joval dragab is, berlin 630 szinten arban mesze van

barmely tapal elofprdulhat zajos ventil eroszakos gariscserere kel adni, vagy amit ideztel magad csereled, gari ugrot...

kabelezes, hat sokmindentol fugg ez, gephaz is termeszetesen, es igenyeid, vs se modularis

nagyon hoszu kabelei tidtomal fsp hypernek vanak relative legolcsoban, ctg 500 kabeleire se szokot panasz leni


hamhurg rol rosz kabelezest o,vastal azert nem tetszik? vagy felsz hogy regi tipust kapsz? ami eleg vacak belsos volt?


irtam mar nem? ez nem eroszak, ha vs anyira tetszik vedd, meg mindeg jobban jarsz mint egy megolcsobb 920w os csodatappal... de ez nem helyes kifejezes, mert sokkal jobban

2015. jún. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

amik melet gondolkodas nelkul donthetsz


XFX barmely

Corsair CX Bronze szeria, es persze van sok mas szeria csak nem olcson

Chieftec A80 CTG szeria,

a linkelt uj Thermaltake varosneves tapok szeriaja

FSP bol lenyegeben a most kaphatoakbol barmely jo, csak agai nem feltetlen...

SeaSonic barmely, neha becsuszik az olcsbh arsavba is par

CoolerMaster G szeriat ha talalsz valahol


EVGA 500B (Bronze!) ha lelsz olcson, csak a B vel jeloltek valalhatoak de nem tokeletes szeria sajnos


ha nem lenne nagyfogyasztasu a geped talan be quiet! tapok kozt is azemezgethetnel, system power es straight power van viszonylag megfizetheto aron amik nagyon jp szeriak is egyben


Antec bol a jo belsosek ezeknek utana kel nezni, EarthWatts (EA) szeria jo pl, de ezekel is az a haj hogy ami jo az draga


Enermax az alsokategoriaban rezen se kepviselte magat csak nevleg, igy sajnos az amugy nivos nev nem sokat er mara az alsokatban, de az altala futatott markak sem

2015. jún. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Akkor nézek drágábban...

Még ez keltette fel a figyelmemet:

[link]

Ez csak becsapás,rossz a bele vagy mi?

85plus-os minősítés,85°hatékonyság...

2015. jún. 10. 07:52
 20/20 A kérdező kommentje:

Még ezt néztem,ha semmi sem jó.

[link]

fps hyper 600 gondolom már csak jó lesz..

2015. jún. 10. 07:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!