Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Honnan fújja a ventilátor a...

Honnan fújja a ventilátor a VGA-t?

Figyelt kérdés

Van egy Asus R9 290X 4gb ddr5 gyárilag OC-s kártyám és szeretném lejjebb tornázni a hőfokát. Nem tudom mennyire jó ötlet de arra gondoltam, hogy egy ilyennel Arctic Cooling F12 Pro PWM megküldöm valamelyik irányból. A házban vannak ventilátorok (elől fújja, hátul húzza a levegőt) de a VGA így is terhelés alatt simán 80 fok fölé megy ami azért aggaszt mert ha megjönnek az igazi nyári napok és a szobában is magasabb lesz az alap hőmérséklet akkor nem szeretném kitenni a 90 fok fölötti értékeknek.


Hova kéne beszereljem a ventit és jó ötlet egyáltalán?



2015. máj. 26. 07:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Ennek a kártyának 100 fok körül van az üzemi hőmérséklete. Ne b***zeráld, így a normális. Tegyél rá vízhűtést vagy vegyél kisebb teljesítményű kártyát, ha zavar.
2015. máj. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ahonnan legnagyobb felületen látod a ventiket. Ha az alaplapod függőlegesen van, akkor alulról.
2015. máj. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
"100 fok körül van az üzemi hőmérséklete" Minden VGA 95 fok felett lekorlátozza az órajelet majd 100 foknál tudtommal kiold...
2015. máj. 26. 08:09
 4/10 anonim ***** válasza:

Esetleg vedd le a ház oldalát,az is segít valamit.



Vagy vegyél egy ilyet! [link] ebben biztosan jól szellőzne! Én most szereztem 23 cm-es ventik szinte ráfagy a kezem a kasznira amikor megfogom!

2015. máj. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Zalman Z11 Plus-om van, szerintem nem gagyi ha szellőzésről van szó :D Minden hőfok normális igazából, csak a VGA "aggaszt".
2015. máj. 26. 10:02
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát sajnos az amd ilyen. Mondom ha leveszed az oldalát talán lejjebb megy!
2015. máj. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem ilyen az AMD, egy jól szellőző házban nálam a referencia hűtővel volt 90 fokos!

Valami nincs rendben, mert az én Asus-om max 75 fok!

2015. máj. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Most akkor mi a teendő? Amúgy új az egész gép, portalan stb.
2015. máj. 26. 14:35
 9/10 anonim ***** válasza:

14:07

És neked milyen házban van mennyi ventilátorral?


Amúgy ennek a z11 plusnak tényleg elégnek kellene lennie, elvileg 5 ventilátor van benne, elöl, hátul, tetején 120-as, az oldalán meg 2db 80-as. Biztos hogy jól vannak forgatva, nem dolgoznak egymás ellen?

2015. máj. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Leellenőríztem a ventiket és jól vannak beállítva.. Elöl, oldalt fújnak, hátul felül meg húzzák ki a levegőt. Tudtommal ez így okés!
2015. máj. 26. 17:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!