Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Amikor a vonaton utazok,...

Amikor a vonaton utazok, akkor sokat látok akár 10 év feletti laptopokat, akkumulátorról használva. Ez hogyan lehet, hogy így bírják? Mindig veszik bele?

Figyelt kérdés

Sokat látok, hogy akkumulátorral használnak ilyen 2005 körüli évjáratú gépeket, vagy akár még régebbieket. Gondolom dolgoznak rajta, mert ma már egy sima egymagos pentium 4-el is kínszenvedés netezni, de azok a gépek olyan pentium 2-3 kategória.

Ráadásul már össze-vissza vannak ragaszgatva. Ha ezeket rendszeresen így használják, hányadik akkumulátornál járhatnak?

Miért éri meg még így költeni egy ilyen régi gépre?


Mondjuk az ilyen kategóriás gépek:


[link]

[link]

[link]


2015. máj. 19. 16:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Én sokáig használtam egy ősrégi Dellt, mert 20-25 órát is elment egy feltöltéssel- egy mai csúcskategóriás gépnél nagy szó a 10-15 órás üzemidő.
2015. máj. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Miféle Dell volt az???
2015. máj. 19. 16:39
 3/5 anonim ***** válasza:
Dell Latitude D-mittoménhányas (három éve ment a kukába). Tény, hogy a kijelzője ultrasz** volt, de cserébe sokáig bírta (a gyári aksival 15 órát, az utángyártottal 25-öt is).
2015. máj. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szirty ***** válasza:

Helló!


Én is gyakran vonatozok, kb. évente tizenötezer kilométert.

Nem tapasztaltam amit Te, de ez igazából nem jelent sokat, bár meglepőnek találtam.


Standard laptop akkuk 2-3 évig bírják. A 3 év már nagy szónak számít.

Nyilván a tulaj vásárolt bele újat amikor tönkrement. Nem nagyon tudok más magyarázatot adni :)

A jobb minőségű gépeknél előfordul több éves működés is.

Az általad linkelt utolsó gép éppen olyan amilyen az én céges gépem. Dell Latitude D630. nagyon strapabíró gép, jelenleg 8 éves. A gyári akkumulátor van benne, másfél órát a mai napig elmegy róla. Pedig 2 évvel ezelőtt kiírta hogy az akkumulátor élete végéhez ért és újat kell venni.

Nagy igénybevételnek van kitéve, ipari környezetben használom napi 4-8 órát! Semmi baja nem volt még soha.


"mert ma már egy sima egymagos pentium 4-el is kínszenvedés netezni"


Ez úgy ostobaság ahogy leírtad!

2015. máj. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Én mondjuk egy ilyen pentium 4 520 procira gondolok most, 1 maggal és 2,8Ghz-el.

Én azt látom, hogy nálunk van 2 laptop, egy Celeron t3500(ez túlteljesít egy 1magos p4 520-at) és egy újabb i5-ös laptop.

Én telepítettem őket újra, mindkettőt ugyanazzal az oprendszerrel, ugyanúgy.


Az i5-ös mindent gyönyörűen visz, szinte csak úgy berobbannak a honlapok, és nem csak a gyakorikerdesek, hanem a multimédiás oldalak is egyből ott vannak.


A t3500-ra többet kell várni jóval, sok flash tartalom akadozik, stb, azzal is ellehet netezgetni, de nem kínál már akkora élményt.

De egy ilyen 2*2,1GHz-es Celeronnál nem adnék lejjebb, használtam már valami 2*1,65-ös amd-s apu-t az is lassú, mint a dög, az ilyen egymagos, 2-3GHZ-es P4-ek meg Celeronok egyszerűen katasztrófák, ha sokat netezünk, ha egyszer-egyszer, akkor ki lehet várni, de sok flash már eléggé szaggat rajtuk, biztosan nem ajánlanék ilyet annak sem, aki csak netezőgépet keres.

2015. máj. 19. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!