Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem működik az átkozott...

Miért nem működik az átkozott mikrofonom?

Figyelt kérdés

Könyörgöm valaki segítsen, mert már ott tartok, hogy földhöz b*szom a gépem.

A probléma egyszer csak magától kezdődött. Volt 1 ilyen füles headsetem, skype-hoz használtam. Tök jól működött (néha majdnem kibökte a szemem, de nem ezzel volt a fő baj), viszont egyik napról a másikra egyszerűen besz*rt. Én hallottam amit nekem mondtak, de engem nem hallott senki. Visszavittem hát az üzletbe a szerkentyűt, mondván rossz. Ott kipróbálták, de láss csodát, jó volt. Elmagyarázták, hogy menjek haza, és keressem ki a gépen azt, hogy "mikorfon megerősítése" aztán minden rendben lesz, mert valószínű véletlenül kikapcsotam valami billentyű-kombinációval a mikrofont.. Hazajöttem, megtettem, és hát nem lett rendben semmi. A mikrofonos pöcök azt jelezte, hogy maxon van, de amikor a skype-on próbahívást csináltam, nem történt semmi. Meg sem mozdult az a zöld kis skála, ami azt jelzi, hogy beszélek.

Szóval nem tudom mi van.

Ja! Az előbb csináltam 1 "aprócska" butaságot. Az alkalmazott mikrofonhoz valami olyasmi volt írva, hogy SUND MAX BLABLABLA. Nem lehetett sem megváltoztatni, sem belenyúlni, sem semmi. Gondoltam letörlöm a gépről ezt az egész sound max bigyót, hátha azzal volt a baj. Amikor letöröltem, a gép újraindult, és jelezte, hogy új hardver van a gépben, de nem tudja telepíteni. Szóval mostmár fel sem ismeri a gép a mikorofont..Minden szürke a hang-beállításoknál. :/

Nem tudna valaki segíteni, hogy mit tehet 1 hozzám hasonló számítástechnikai analfabéta ilyen esetben? :)

Előre is köszi!


2010. febr. 24. 21:52
 1/7 anonim ***** válasza:
A hangkártyád driverét törölted le? Ha igen, írd le pontosan a hangkártyád típusát és megkeresem neked honnan tudod letölteni és újratelepíteni.
2010. febr. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
huhh...Fogalmam sincs milyen típusú a hangkártyám. Meglehet azt nézni valahol a gépen?
2010. febr. 24. 22:07
 3/7 anonim ***** válasza:
Gyári felépítésű a géped? Írd le a típusát...
2010. febr. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Jajjj, hát minek néztek Ti engem. 21 éves vagyok. És szőke. És a gépen csak az internetet használom. Meg 1-2 képszerkesztő programot.

Nincs valahol olyan, ahol le vannak írva a gép adatai..Mittudomén, valami tulajdonságos izé, vagy valami. Ne égessetek már ilyen speckó kérdésekkel, lécci!

2010. febr. 24. 22:18
 5/7 anonim ***** válasza:
Laptopod van? - azért ez nem túl bonyolult sztem... :) Amúgy ketten beszélgetünk, nem kell többesszámban beszélned :P
2010. febr. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

ja! Azt hittem már egész szakértői gárda röhög rajtam. :)

Nem laptopom van, sima gépem, egy ismerősömmel rakattam össze 70.000 Ft-ból.

Nem olyan gáz amire nekem kell, arra tökéletesen megfelel.

Úgy emléxem egyszer már kellett valamire a videó-kártya típusa, és akkor megnéztem valahol, de meg nem mondanám hol..

Ha van valami ötleted, nagyon megköszönöm. (csak magyarul lécci! ne kocka-nyelven!:D)

2010. febr. 24. 22:58
 7/7 anonim ***** válasza:
49%

Te is profi vagy a javabol : "Szóval mostmár fel sem ismeri a gép a mikorofont."

Mar ne haragudj de hardware azonositast nem a hangkartya minijack bemeneten keresztul ker a gep :D


Hangkartya driver mindent megold:


Baratod Google

2010. febr. 25. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!