Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videokártya probléma, Gta V?

Videokártya probléma, Gta V?

Figyelt kérdés

Hello!

Kellene egy kis segítség, végigtúrtam a google-t, de effektív megoldást nem találtam.

Gépem: Dell inspiron 15r.

Dual VGA: HD Intel 4000; illetve Amd radeon HD 7600M.


Régi river volt rajta, akkor az alábbi történt elindítás után (launcher):

Bejött egy fekete képernyő, ami egyből le is fagyott.

Most feltettem a legújabb drivert: 15.4 Beta -t. Azonban nem tudom hogy települt -e rendesen, mert az amd gaming evolved kiírja, hogy a 14.12 catalyst driver elérhető. Ha menyitom a catalyst centert, a névjegynél ezt írja ki verziónak: 2015.0331.1624.27668.


Ezzel olyan probléma jött elő, hogy a Radeon VGA-m az eszközkezelő szerint nem működik : A Windows leállította az eszközt, mert az problémákat jelzett. (Kód: 43)


Letiltottam, eltávolítottam, újratettem a drivert, nem működik, úgyanúgy error 43. Ha a jenlegi VGA-val akarom elindítani, akkor a dirextx 10; 11-re hivatkozik mint hiba.


Mit tehetnék most?


2015. máj. 12. 17:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Hy!


Csökkentett módban indítsd a gépet, töröld le az amd drivert. Indítsd újra megint csökkentettben és tedd fel a legújabb beta drivert, amit írtál.


Nálam a dedikált videókártyás kivitelben úgy indult el a játék, hogy lehúztam a laptopot a töltőről, ekkor csak az integráltat használja. Elindítod a játékot(a launchert!!) és miközbe bejön a Rockstar logó visszadugod a töltőt. Ezáltal már a dedikált kártyával(AMD) fog futni a játék.


Ha nem indul el, akkor a BIOS-ban tiltsd le az integrált kártyát :)


Sok sikert, ha valami van, nyugodtan kereshetsz pm-ben.


Ryo

2015. máj. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, meg fogom próbálni.
2015. máj. 16. 11:29
 3/4 A kérdező kommentje:

Sikerült megoldani, nem gondoltam volna.

Fel tudtam tenni a friss drivert, manuálisan. De akkor is Error 10-et írt ki. Majd a driver után error 43-at. Utána feltettem az Intel HD drivert is, azóta jól működik. Nem ír ki hibát se az intel, se a radeon kártya.


C:UsersxxxxDocumentsRockstar GamesGTA V settings.xml-t megnyitottam jegyzettömbbel, és a DX_Version value sornál az értéket átírtam 1-re.


Ekkor sem működött azonban, indítás után lefagyott, és kiírta a szokásos gta v. működése leállt.

Ekkor a catalys centerben átállítottam a játék prioritását áramforrástól függővé, majd lehúztam a kábelt a laptopról, elindítottam a játékot, elindult, ekkora visszadugtam a kábelt.

A játék jól fut, 1280 felbontáson, azért látszik hogy lassú, és a grafikája sem szép így. De indul, és ki tudom próbálni. Dx 11-el nem indul el a játék, pedig támogatja a radeon kártyám.

Azonban attól tartok, hogy az INTEL HD kártyát használja, és nem tudom hol tudnám megnézni, hogy melyik VGA-t használja.

2015. máj. 17. 13:31
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedül ezzel a problémával, tucatnyi ismerősöm van, akiknek ugyanez a gondja és lapiról játszanának. Csak az integrálttal megy a játék, mert nem támogat egy rakás laptopba való dedikált kártyát.


Külföldi fórumokon érdemes szétnézni, hátha találtak már megoldást.

2015. máj. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!