Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 1TB Sata HDD vagy 120 GB SSD?

1TB Sata HDD vagy 120 GB SSD?

Figyelt kérdés

Most szeretném merrendelni a gépet, nem tudom, hogy döntsek ?


[link]


Valaki...Köszönöm


2015. máj. 8. 20:28
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Igen, mert az emberek azért vesznek SSD-t, hogy gyorsabban induljon a Windows.
2015. máj. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek
2015. máj. 9. 08:56
 23/24 anonim ***** válasza:
Normális esetben nem, de mégis, ha megnézünk egy SSD-s fórumot vagy egy webshopos termék hozzászólást 10-ből kilencen arra verik, hogy milyen gyorsan indul a windows. Mondjuk ha ezen felül a gépen csak neteznek meg játszanak, akkor kb ennyit is éreznek belőle. Kis programok indításakor, amik mondjuk 2-3 másodperc helyett 0,5 másodperc alatt indulnak, szintén nem egy olyan dolog, amire égető szükség van. Esetleg aki sűrűn használ lassan induló programokat, annak már kényelmes lehet egy ilyen gyors meghajtó. Igazából Én sem vagyok nagyon elájulva tőle, de mivel szeretek gépet fejlesztgetni és lényegében elégedett vagyok a vasammal, így egy SSD-vel növelhettem a konfig színvonalát (volt is rá keret, akkor meg miért ne). Rosszat nem tesz vele az ember, de muterom gépébe például teljesen felesleges lenne. A feleségem gépébe is tettem, fél év múlva megkérdeztem, hogy tetszik-e neki, gyors-e a rendszer és bizony azt mondta, amire picit számítottam is (nagyon nem tűnik fel neki...javarészt netezik, filmet néz vagy esetleg játszik valamit). A kis htpc-ban csak HDD van és azt a gépet is szoktam nyüstölni....nem érzem azt, hogy abba is hű de kéne egy SSD. Én úgy látom, hogy az összes gyakorlati haszna mellett 50%-ban csak e-pénisz és divat...a felhasználók meg győzködik magukat, hogy jujj de gyors és mennek a disk benchmarkok meg a boot idő stopperelés. Szerintem egyszerű felhasználású, alacsony költségvetésű gépekbe felesleges (inkább kockáknak való illetve akik tényleg kihasználják) erőltetni (noteszgépeknél már más lehet a helyzet). Ez a személyes meglátásom és tapasztalatom.
2015. máj. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Egy régi gép esetében az a 2-3 másodperc lehet 7-8 is, valamint egész gép pörgősebb tőle. Elég sokat számít azért az, ha a böngésző nem órákon át töpreng. Igaz, ami igaz, hogy nincs rá feltétlenül szükség, előtte is megvoltunk évtizedekig, de ha nem akar letölteni, nem is kellene kérdés legyen egy ilyen konfig mellett.
2015. máj. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!