Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Broadwell vagy skylake?

Broadwell vagy skylake?

Figyelt kérdés
I5-ös procit szeretnék venni de nem tudom melyik családból válasszak. Melyik az erősebb i5 téren? Illetve az igp mennyivel lesz erősebb egy hd 4600-nál a kettőnél?

2015. máj. 3. 22:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Skylake, Broadwell nem is nagyon lesz asztali gépekre, csak néhány energiatakarékos cpu.
2015. máj. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Proci erőben nem lesz különbség szinte csak kb. ~10-15%. Elvileg igp-ben sokkal jobb lesz hiszen erre gyúrnak ezekben a procicsalásokban. Ha elég a hd 4600 nyújtotta erő (FHD Filmek, kisebb játékok pl. lol) akkor nem érdemes rá várni. De ha ki fogod használni az erejét akkor megérné szerintem.
2015. máj. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

#1-es.

Broadwellből lesz kevés, össz. 2 van asztali fépekbe. Skylake-el jön a foglalatváltás (1151-re) abból azért fog jönni asztali gépekbe is bőven.

2015. máj. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#3 Én azt írtam, csak gondolom a vessző megzavart :)
2015. máj. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az amúgy nagyon jó, hogy jön az új processzorcsalád, és megszexualizálhatjuk a mostani alaplapunkat, mert a Z97 csak "Broadwellt támogat". Nemrég vettem új gépet, azért akartam minden szín alatt Z97-et, hogy hátha fejlesztek majd húzható Broadwell-re. Lófityisz a fülem mögé, köszi Intel.
2015. máj. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én meg ezért vettem B85-t az i5-ömhöz, mert nem akarom húzni és cserélni sem.
2015. máj. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem vetetted fel lehetőségként, de egy Haswell i5 mire nem elegendő? A Broadwell (ha lesz) meg a Skylake tud majd 5-10%-al többet +30% pénzért. Ha nem játszol, már egy sima HD Graphics is jó, játékra meg úgyis dedikált VGA-t vesz az ember.


Persze ha most is i5-4690K procit használsz és szénné húzva is gyenge, akkor valóban te vagy az az 1% akinek szüksége van a Skylake és a DDR4 nyújtotta előnyökre.

2015. máj. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!