Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A régi PC-k a dos-os rendszert...

A régi PC-k a dos-os rendszert floppy-ról bootolták. Ezekben a gépekben volt Merevlemez? Vagy minden elfért, és mindent elintézett a floppy?

Figyelt kérdés
Háttértárakról és fejlődésükről írom a szakdolgozatom. És emlékszem anno floppy-ról lehetett be bootoltatni, de azt nem tudom mi volt a gépben.

2015. máj. 3. 20:01
 1/10 P.O.C. ***** válasza:
Az MS-DOS korszakban is voltak már merevlemezek, csak épp átlagosan 100 MB -nál is kisebb volt a kapacitásuk.
2015. máj. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy voltak merevlemezek. De hogy azok az asztali PC-kben is megtalálhatóak voltak annak ellnére hogy Floppyról ment az operációs rendszer és nem volt rá szükség?
2015. máj. 3. 20:07
 3/10 anonim ***** válasza:
4.86 -osunk volt 50 Mhz amit meglkehetett felezni jól jött némelyik játéknál, 400 Mb HDD, floppy nem kellett a bootoláshoz,windows 3.14 -essel is el volt látva mely a dos alatt futott
2015. máj. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 P.O.C. ***** válasza:
Mindent akkor se tudtak floppy -n tárolni. Akkor még a floppy -k is csak 360 KB vagy még ennél is kisebb kapacitásúak voltak. De amúgy meg lehetett lenni vinyó nélkül is, mert akkor még aranyárba mérték őket.
2015. máj. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az MS-DOS-t nem floppyról bootolták, ugyanúgy telepítve volt a merevlemezre mint pl. a Windows.
2015. máj. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 donfetibo ***** válasza:
Én ilyennel kezdtem 286/16MHz 1Mega Ram 10 Mega winchester a videokártyám Trident 1 Mega Rammal ami akkor már jobbnak számított ahogy a proci is mivel addig 12MHzes volt el terjedve!!! Mondom neked gondom vele, hogy ha mindent amit fel teszek akkor se tudtam a 10 Megát kihasználni, bele értve a játékokat meg mindent!!! Erre fel kb. 5 hónap múlva a winyó be dobta a törölközőt és nem indult, na én le vettem a felső takaró lemezt és rá jöttem, hogy szorul a rotor része, egyszóval az akkor még csapágyas módszer behalóban volt, na de én mit szakember (azt sem tudtam, hogy mit csinálok) a startnál rásegítettem a bepörgéshez, volt úgyhogy 1re de volt, hogy harmadszorra sikerült pontosan elindítanom a rendszerrel és hiszed ha nem még vagy 2-3 hónapig így használtam, azt be adta a derekát!!! Ez nekem akkor agy halált okozott, nem úgy volt, hogy beugrok a PC-és üzletbe és veszek 1-et, mivel, hogy kib...ottul drága volt és nem is volt! Na hogy a kérdésedre válaszoljak akkor jött ki a Wolfenstein 3D és megörültem érte és addig ügyködtem, hogy megoldottam, úgyhogy floppyról játszottam, csináltam az 1 Mega Rammomból RamDisket és így játszottam végig floppyról! Voltak olyan játékok, hogy egy kis floppyra 4-5 is ráfért tömörítve!!!☺☻
2015. máj. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
És most akkor a dos-t raktad ram diskbe jól értem? És a játékokat floppy-ról lökted?
2015. máj. 3. 20:21
 8/10 anonim ***** válasza:
A 4 MHz-es XT-mben is volt 5 MByte-os merevlemez. De az nem floppyról bootolt, hanem a HDD-ről. Floppyról akkor bootol a gép, ha nincs benne merevlemez, ilyenkor minden a floppyról töltődik be és a memóriában fut.
2015. máj. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 SimkoL ***** válasza:
'80-as években kezdtem egy komoly XT-n. Egyetlen 5 1/4 floppy volt amit 360 KB lemezeket tudott olvasni és ráadásul ez a gép egy rejtjelző géppel volt összekapcsolva :) Később hatalmas bővítésként kaptunk bele egy szintén 5 1/4 - est ami mát kezelte az 1.2 MB - os floppykat is. A DOS és még sok más is elfért simán a 360 -ason is. Egy másik hasonló 'táltosban' már volt MFM-es HDD - nem kell nagy méretre gondolni, pár mega 10 - 40. Közben, később megjelent a 3.5 méretű floppy, és az IDE - ATA, PATA, ATAPI, UDMA - 'fedőnévre' keresztelt csatoló felületű HDD-k és CDROM-ok is amik már méretben kisebbek kapacitásban nagyobbak voltak. Nem szabad elfelejtkezni a SCSI eszközökről sem, amiket elsősorban ipari felhasználásra szántak. A SATA-t már ismered.
2015. máj. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igazából nekem még anno az első gépem, egy nagyon régi Bull Micral 30-as volt és még abban is volt merevlemez (gyorsan rákerestem és egy francia oldalon azt írták, hogy 10 megabyte-os volt). Mellesleg kemény 640 Kb ram, 4,77 Mhz-s processzor és CGA videokártya (16 színt tudott, de nekem csak ilyen érdekes, sárga-monokróm monitorom volt csak hozzá) volt benne. 1984-ben gyártották és nagy méretű 5 1/4"-es meghajtóval rendelkezett.


Nem viccelek ha azt mondom, hogy még az eredeti Prince of Persia és a Grand Prix Circuit (Accolade) is szaggatott rajta.

2015. máj. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!