Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit vennétek a helyemben...

Mit vennétek a helyemben laptop vagy pc? (proci kérdés is)

Figyelt kérdés

Szóval lehetőségem lesz rá hogy elkövetkező hónapokban vehessek egy gamer laptopot vagy a mostani pc-met tuningoljam

Azért is kérdezem mert tudom, hogy hiába lenne egy gamerlaptop 200-300e egy asztali pc ugyan olyan configgal erősebb lenne


Jelenlegi pc:

Intel Quadcore q6600 (lent linkelek 2 procit)

4gb ram (8gb ddr3 ra gondolnék helyette)

Nvidia Geforce GTX 750 Ti (ez maradna)

Gigabyte p35-ds3l (ezt is valami 1155 procira cserélném max 20e ig valami gigabyte-ot)


[link]

[link]

E között a két proci közt vacilálok, hogy ugyan mivel tud többet az i7 mint az i5 max nagyobb felbontást tud nem?

Én nem vagyok felbontás bzi engem nem zavar


Ram terén szerintem ddr3 at vennék abból is kingstonet, v kingmaxot

vagy egyben 8gb 1600mhz vagy 2db 4gb 1600mhz


Szóval ti mit vennétek laptop vagy asztali?

És melyik procit a 2ő közül?



2015. ápr. 25. 09:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem muszáj hordozni, akkor mindenképpen asztali. És ne Ivy Bridge processzorokat nézz, hanem Haswell-t. Ha nem tuningolsz: i5-4460, ha tuningolni akarsz: i5-4690K.
2015. ápr. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
laptop felesleges ha nem kell cipelni sehova hosszú távon. remélem nem zt képzeled hogy a jelenlegi konfigodat el tudod adni 40-50 ezernél többért. az alaplapodat senki nem cserélné egy lga 1155-ős procira. lga 1155 foglalatban nem annyira érdemes már gondolkodni a fejleszthetőség miatt igaz erőben nincsennek gondok helyette lga 1150 mondjuk i5 4690k és hozzá egy Z-s lap.gtx 750 ti mellé meg mondhatni fölösleges tunning procit venni ezért azt mondom i5 4440/4460 jócskán elég javaslatom inkább add el a vga-t is és abból egy érdemileg erősebbet venni mondjuk gtx 960 -at ha már geforce párti vagy persze ennyiből egy r9 280x jobb vétel lenne.
2015. ápr. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Ram terén szerintem ddr3 at vennék abból is kingstonet, v kingmaxot"


kingstone


"egyben 8gb 1600mhz vagy 2db 4gb 1600mhz"


2db 4GB-osat, mert akkor dual channelben tudnak menni és az jobb mint ha egyedül lenne( [link]

2015. ápr. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 donfetibo ***** válasza:

Itt szerintem az a kérdés, hogy mire akarod használni, mert ha csak játszásra akkor asztalit válassz és ha meg teheted akkor az i7-est választanám te helyedbe, állítólag most jó az ára és pár évig biztos nem kell cserélned!!!

De ez csak az én véleményem!!!☺☻

2015. ápr. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
De játékok alatt i7-tel nem lesz ötbb fps-ed (max 2-3). Mert az i7 csak abban különbözik az i5-től, hogy míg az i5 4 mag 4 szál, addig az i7 4 mag 8 szál. A játékok pedig nem profitálnak a több szálból.
2015. ápr. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

1# Haswell. Ivy Bridge?


2# Nem adnom el többet ér, mint amennyiért el lehet adni

Szal a 1150 jobb mint a 1155? azt hittem, számozás alapján jobb pl 2011 gci drága szal valszeg az a legjobb

Vga marad mindenképp


3# köszi


4# Hordozhatóság vonz, de inkább csak játszanék és pont azért nem akarok i7est mert tényleg nem tud annyival többet amennyivel többe kerül


Köszi a válaszokat amúgy

2015. ápr. 25. 19:16
 7/7 anonim ***** válasza:
Amúgy tud annyival többet, mint amennyibe kerül, viszont nem játékok alatt, hanem videovágás/renderelés alatt.
2015. ápr. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!