Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért ennyire nagy mánia az...

Miért ennyire nagy mánia az utóbbi időben a mechanikus billentyűzet?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 14. 21:26
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

ma 08:12


Minden annyiba kerül,amennyit a hülyék adnak érte.

2015. ápr. 15. 10:06
 12/25 A kérdező kommentje:

ma 09:09


Igen van aki még maszturbál is annyira jó a hangja a mechanikusnak,erre élveznek.

2015. ápr. 15. 10:07
 13/25 anonim ***** válasza:
72%
Nem értem, hogy neked miért fáj, ha valaki jobban szeret mechanikus billentyűzetet használni. Jó esetben nem arról van szó, hogy maszturbál a hangjára az ember, hanem ha napi 8 órát dolgozom rajta, akkor megengedem magamnak azt a luxust, hogy nem egy membrános szaron fogok dolgozni, amitől egy hét után fáj mindenem.
2015. ápr. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Én is felesleges flancolásnak tartom, főleg, amikor valaki ezzel "menőzik", de most miért baj az, ha valakinek ez a heppje? Mint írtam, nekem maximálisan megfelel az évekkel ezelőtt vett hagyományos (még csak nem is slim) Samsung billentyűzet. Ezt szoktam meg, ezt szeretem. De nem háborgok azon, hogy más milyet használ. Az ő dolguk, ha nekik azzal kényelmesebb a munka vagy a játék, az az ő dolguk. Ha pusztán a lelküknek jó, hogy egy luxusbillentyűzetük van, az is az ő dolguk.
2015. ápr. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Én azért használok mechanikust, mert sokkal jobban kíméli a kezem munka közben. Jól gépelek, de 2-3 óra után megfájdul a kezem a membrános billentyűzeteken. Mikor először próbáltam mechanikust, azonnal tudtam, hogy ilyen kell nekem, és nem is csalódtam. Egy teljes műszakot simán végigkopogok mindenféle fáradság vagy fájdalom nélkül. Ezt semmivel nem lehet megfizetni, 20-40 ezer forint aprópénz érte.

A membránosoknál állandó jelenség, hogy egyik-másik billentyű nem érzékeli a nyomást, beakad, leragad, a mechanikusoknál ilyen nincs, mindig ugyanakkora erővel kell lenyomni, és mindig érzékeli a kapcsoló.

Külföldön már réges-régen dúl a mechanikusok "divatja", hozzánk csak nemrég kezdett begyűrűzni, többnyire azért, mert nem is létezett magyar kiosztású belőlük (a régi IBM billentyűzetek a 2000-es évekre többnyire már a szeméttelepen végezték).

2015. ápr. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

ma 13:07


Még sosem érzékeltem ezen hibákat amiket le írtál a membránosra.

2015. ápr. 15. 22:36
 17/25 anonim ***** válasza:

#16: Ez az alábbi okok miatt is lehet:

1. Nem gépelsz napi 50000 karaktert.

2. Nem használod tálcának a klaviatúrát, mint a munkatársaim és a családom.

3. Nincs a kollégáiddal közös céges billentyűzeted.


Mindenki azzal jön, hogy már tíz éve használja a membránost, és tökéletesen működik, de ne hasonlítsuk össze a háztáji felhasználást a munkakörivel. Nálunk a cégnél minőségi (Microsoft, Logitech) billentyűzeteket használunk, de két évente cserélik őket, mert tropára mennek.

2015. ápr. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

tegnap 23:15


Mindegy jelenleg a lényeg,hogy nekem jó a sima billentyűzet is,most szerzek be egy újat.

2015. ápr. 16. 02:02
 19/25 anonim ***** válasza:

Én ma vettem ilyen billt: [link]

nagyon szép hangja van, megérte az árát

2015. ápr. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Hát én ennyit nem adnék érte,ebből összegből már csomó más értelmes dolgot is lehet venni.
2015. ápr. 16. 22:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!