Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért ennyire nagy mánia az...

Miért ennyire nagy mánia az utóbbi időben a mechanikus billentyűzet?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 14. 21:26
1 2 3
 1/25 Panda Péter ***** válasza:
68%
mert a marketingesek frankón elhitették a "gamerekkel" hogy jobban fognak játszani ilyen billel. ugyanezért "kell" többezer CPI-s egér, meg "sokpontegyes" headset.
2015. ápr. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Olvasgatok mindig billentyűzet témában,és sokan már szinte meg szállottak olvasom,hogy a kapcsolók színei mit jelképeznek,sokan már annyira mániásak maguknak építenek,és az a durva több tízezerbe kerülnek ezek a billentyűzetek anno meg a régi időkben fillérekbe kerültek.Valószínű meg látták benne a bizniszt és hát mindent annyiért tudnak eladni amennyit a hülye ember fizet érte.Én csak egy sima billentyűzettel nyomom azt hiszem rubberdom vagy hogy hívják ezeket de nekem ezzel sincs gondom,viszont olvasgatom mikor valaki rendel mechanikus kapcsolókat a billentyűzetébe egy vagyonba kerül,mindegy írhatnék még dolgokat,de sosem fogom megérteni ezt a mániát.
2015. ápr. 14. 22:45
 3/25 Panda Péter ***** válasza:
tény hogy a mechanikus strapabíróbb, én azt sem kétlem hogy jobb használni, de szerintem nagyon el van szállva az ára - túl van hypeolva, ahogy írtam is. még csak azt sem tartom elképzelhetetlennek hogy (nem hiszem el hogy ezt leírom) egy "profi" játékos számára jelentheti a különbséget győzelem és vereség között, de kétlem hogy a gyk olvasói között olyan sok lenne a profi játékos. ez az egész periféria biznisz nem szól másról csak az e-penisről.
2015. ápr. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Figyelj nekem 7 évig egy hagyományos világítós revoltech billentyűzetem volt,és hét év alatt sincs baja pedig sokat használtam annyi hogy egy két billentyűn meg kopott a felírat kicsit meg halványult a fénye de ugyan úgy érzékel minden betűt,csak rám jött az hogy na cseréljek már én is,tehát akkor most hogy is van a tartósság?
2015. ápr. 14. 22:51
 5/25 A kérdező kommentje:
Még szét is kaptam anno és meg néztem benne a gumikat meg a nyákot,és minden rendben van vele.
2015. ápr. 14. 22:52
 6/25 anonim ***** válasza:
Ha sokat használod a billentyűzetet, pl. író/programozó/stb.. , akkor megéri. Sokkal jobb érzés rajta gépelni, kényelmesebb, imádom a hangját is. Játékra tökmindegy, ott nem fog ezen múlni semmi. A játékra kitalált Cherry MX Red kapcsolókat nem is szeretem.
2015. ápr. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 Panda Péter ***** válasza:
tegyük fel a membrános 10 év alatt rohad szét átlagos használat mellett a mechanikus bírja 2x annyit, mennyivel vagy előrébb? :D
2015. ápr. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Jobb, kényelmesebb, tovább bírja, de jóval drágább. Aki megengedheti magának, megveszi (bár ezzel élteti azt a rendszert, amiben túlárazzák az árukat mert úgyis megveszik..)

Én sima billentyűzeten tolom, és nem probléma ha 3-4 évente cserélnem kell, mert teljesen budget ratyi noname pötyögőn vagyok, és soha nem volt semmi problémám még. Nekem nagyon nem éri meg a felárat.

2015. ápr. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Sok embernek van valami heppje. Van, akinek a billentyűzet az. A gyártók meg ezt piszkosul ki is használják.

Én azt mondom, hogy nekem bőven elég az a kommersz Samsung billentyűzet, amit még 8 éve vettem 2500 forintért. Tökéletesen működik, és nekem tökéletesen megfelel, semmi hátrányát nem tapasztaltam eddig, pedig én aztán sokat nyúzom a gépet.

De tudomásul kell venni, hogy vannak, akiknek ez a heppjük. Majdnem minden embernek van valami mániája, valami olyasmi, amire érzékenyebb, nekik épp a billentyűzet az. Bár néhány embernél ez már kezd sznobizmusba átmenni, de az ő dolguk.

Persze, lehet, hogy a "professzionális" gamereknek tényleg ez jobb, vagy egyszerűen kényelmesebb, de én amire eddig használtam a gépemet, még semmiben nem láttam hátrányát, hogy csak egy hagyományos billentyűzetem van.

2015. ápr. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

tegnap 23:07


Aki mániákus már előbb is cseréli a mechanikusat tehát semmi értelme pont ahogy mondod.

2015. ápr. 15. 10:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!