Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől adja meg magát a Videoká...

Mitől adja meg magát a Videokártya? Mivel orvosolható?

Figyelt kérdés

Azt én is tudom, hogy elhasználódik, meg ha hosszú ideig erős megterhelés alatt van akkor bizony egy idő után beadja a kulcsot. De mikor kiveszem a videokártyát külső nyoma nincs, hogy bármi baja is lenne. Nem füstölt, nincs rajta külső sérülés és hűtése is rendben volt. De onnantól hiába teszem vissza akkor sem ad vele képet a gép (Legalábbis a Windows logóig ad aztán sötétség). Arra lennék kíváncsi, hogy pontosan mi ennek a pontos megnevezése? Mi zajlott le ilyenkor a videokártya áramkörei között amitől úgy döntött, hogy feladja? Mondjuk 4-5 éves kártyáról beszélek, de akkor is érdekelne, hogy szakszerűen mi ennek a kialakult állapotnak a megnevezése. Illetve orvosolható-e valahogy vagy mindenképp új kártyát kell vásárolni?


Főként szakmabeliek és hozzáértők válaszát várom!



2015. ápr. 14. 17:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha tönkremegy a VGA kártya annak általában nincs külső nyoma.


Biztos vagy benne hogy a VGA kárty a hibás?

Nem esetleg szoftveres eredetű?

Tehát ha a windows logóig van kép azis lehet hogy a felbontás váltásakor a monitorod által nem megjeleníthető felbontás van beállítva.


Rendszervisszaállítást próbáltad?

2015. ápr. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nemhiszem, hogy szoftveres hiba lenne. Mivel az alaplapi videokártyával meg működik ha nincs benne a rendes. Meg pont in-game szituációban jött a sötétség és onnantól kezdve nem bírtam bele életet lehelni.
2015. ápr. 14. 23:17
 3/3 anonim ***** válasza:

Lehet hogy itt találsz segítséget:


[link]

2015. ápr. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!