Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen merevlemezt ajánlanátok...

Milyen merevlemezt ajánlanátok erre a célra?

Figyelt kérdés
Egy raspberry pi model 2 jelenleg a 'számítógépem'. A merevlemez funkciója az lenne, hogy el tudjak érni róla adatokat. Nagy fileok (filmek) kivételével minden fent lenne emellett felhőn, (de onnan le kéne töltögetni mindent ha használni akarnám a 32gigás sd-kártyára ami amúgy sem örökéletű és róla fut az oprendszer), a filmek meg nem nagy gáz ha elvesznek. Lehet külső, belső, (ha külső akkor valamilyen sata), 1,8-3.5, nem kell hogy gyors legyen, örülnék neki ha nem lenne hangos, sokat futna egy nap (akár 12óra) de a legfontosabb, hogy olcsó legyen. Olvastam egy keveset és a wd red a 7/24 miatt megtetszett, de nem occó. Az irományokból őszintén szólva az jött le hogy bármelyik márkánál nyúlhatok rosszba. Ti hova nyúlnátok?

2015. ápr. 12. 19:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag ha rákeresel itt, hogy "merevlemez" (vagy csak rákattintasz az általad begépelt, azonos cimkére), minden információt megkapsz, mert bárhova is keresnek "csak egy vinyót, ami jó", ugyanazt keresik, amit te.
2015. ápr. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Gábor_79 ***** válasza:
A WD lila (Purple) is olyan, ami 24/7-re fel van készítve a PR szöveg szerint és valamivel olcsóbb mint a Red. Nekem is van 2 és halk is, nem parkol, mert nincs benne Power Management (ami nem feltétlen előnyös minden helyzetben) és 5900 RPM-el forog, de gyorsnak érződik.
2015. ápr. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
problémamegoldásokról és kompatibilitásbeli problémákról, vagy különbségtételekről van szó a cikkekben. amit leírtam egyáltalán nem átlagos kérdés szerintem, mivel hosszútávú működésre jó pl a red, de 1 nem olcsó 2 nem használom ki a sebességét 3 1tb minimum. más, ehhez hasonlót nem találtam ezért tettem fel a kérdést, vajon más mit ajánlana.
2015. ápr. 12. 20:48
 4/8 A kérdező kommentje:
Purple tényleg jól hangzik. Mióta használod őket? 3 év garancia végül is kedvező, 17 ezer forint. Esetleg használt red 1tb 15 ezerért kockáztatás lenne?
2015. ápr. 12. 20:57
 5/8 Gábor_79 ***** válasza:
Sajnos csak 4 és fél hónapja és 12 nap különbséggel rendeltem a másikat. Másfél ezerrel több csak az új Purple 1 TB a használt Redhez képest, amit nem ajánlanék, mert annak nem makulátlan a meghibásodási aránya [link] A liláról pl ilyet nem hallottam, persze nem is olyan elterjedt. A használt mindig kockázatos; lemezeknél inkább. Újonnan van gari persze.
2015. ápr. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Lehet hogy rászánom magam egy lilára, mert rendszeresen előfordul, hogy pár napig nem pihen a rendszer, és amit felhőbe mentek az is a hdd-ről menne így nem lenne vicces ha pont akkor fosna be amikor feltöltöm.

Köszi a választ, segített! Remélem nem nyúlok mellé :)

2015. ápr. 12. 21:29
 7/8 Gábor_79 ***** válasza:
Én meg remélem, hogy nem lesz baja így, hogy én mondtam. Nálam megbízhatóan működik, hétvégenként 72 órákat megy folyamatosan. Össz. 1362 üzemóra stabil tápellátással.
2015. ápr. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
raspberry-re lehet hd sentinelt felrakni, azzal meg lehet előzni szerintem a bajokat, derült égből remélem nem csap le a villám, de a jelenlegi hdd-re 0 napot és 0%-ot, csomó hibás szektorral, szóval még ezt is le kéne mentenem gyorsan így végülis kellhet az 1tb is.
2015. ápr. 12. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!