Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SSD-ről miért nem bootol a...

SSD-ről miért nem bootol a rendszer?

Figyelt kérdés

Namost az SSD-met (rajta a működő és bejáratott Win7-el) átraktam egy másik gépbe, de nem bootol be.

(ha (atás) HDD-ről töltöm be a rendszert, akkor felismeri az SSD meghajtót, de a HD Sentinel kiírja a lenti fotón látható szöveget.)


Amúgy a BIOS látja az SSD-t, és minden szükséges beállítást elvégeztem, hogy melyik lemezről töltsön be a rendszer.

Azt is csináltam, hogy lekötöttem a másik HDD-t, eredmény ugyanaz: Mielőtt "összeállna" a windows logója a fekete háttér előtt, újraindul a rendszer és ez ismétlődik.


SATA kábelek cserélgetésével és másik SATA portokba dugdosásával is próbálkoztam, szintén semmi eredménnyel.


Lehetséges az, hogy rátelepítsem DVD-ről az oprendszert anélkül, hogy a rajta lévő (Win7 Ultimate) letörlődjön?


Alaplap: Gigabyte GA-G31M-ES2L v2


[link]



2015. ápr. 11. 23:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A képernyőkép készítéshez használd a PrintScreen gombot, majd a Paint-ba illeszd be a képet.

Az SSD-nek semmi baja, csak nem megy a TRIM, ezért 80% a teljesítmény. Talán az SATA vezérlő fel lett telepítve, a legtöbb esetben az alap SATA driver tökéletesen megfelel.

Kevés Windows nézi jó szemmel, hogy kirángatod a jól megszokott hardverek alól és átrakod egy teljesen másik környezetbe. Természetes, hogy ilyenkor nem indul.

2015. ápr. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 donfetibo ***** válasza:
100%

Namost az SSD-met (rajta a működő és bejáratott Win7-el) átraktam egy másik gépbe, de nem bootol be.

ha át rakod másik gépbe akkor nem fog be bootolni ha más a felállítása annak a másik gépnek vagy kék halál lesz vagy amit neked csinál!!!

Lehetséges ráinstallálni Windowszot de az olyan mint a semmi, formázás nélkül én nem telepíteném az biztos az egy el fuserált munka!!!☺☻

2015. ápr. 12. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Gábor_79 ***** válasza:
Vannak erre opciók a lemezcserére eltérő hardverkörnyezetben, mert önmagában a windows ezt nagyon nem tolerálja. Az egyik lehetőség egy fizetős program (de elérhető) Acronis True Image, universal restore funkciója, pont ezzel reklámozza magát és hallottam visszajelzést, hogy működik. A másik meg a win7 része sysprep, rendszer előkészítő eszköz használata: [link]
2015. ápr. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!