Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Műholdas tévét hogyan tudok...

Műholdas tévét hogyan tudok laptopon nézni?

Figyelt kérdés

Van UPC Direct előfizetésünk 2 db beltérivel.

Az egyik tévé elromlott, így az ott lévő beltérit jó lenne valahogy a laptopra rákötni.

HDMI kimenet, Scart, meg RCA van rajta.

A laptopon van HDMI, meg VGA bár ezek is kimenetek, szóval inkább valami USB-s kütyüre gondoltam. Nincs valami amin van HDMI bemenet, és a saját szoftverében megjeleníti a képet?



2015. ápr. 11. 18:41
 1/3 P.O.C. ***** válasza:

Bármilyen USB -s TV kártya jó, aminek van Scart/RCA bemenete (még az régi analóg vételt támogatók is, ezekhez olcsón hozzájutsz). Csak feltelepíted a szoftverét és átviszed az AV csatornára és kész is vagy.


Másik opció, hogy DVB-S adaptert veszel kártyaólásóval (úgy tudom az UPC -s kártyák nincsenek készülékhez párosítva). Ez drágább, de jobb képminőséget eredményez.

2015. ápr. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Gondolom én azért tervezel másik TV-t venni...

Amit az első ír, az ott bukik, hogy régi analóg usb-s eszközöket nem igazán lehet találni, mert hát mivel laptop, így cseszheted a pci kártyát.

A másik meg az, hogy rosszul tudja, a upc-s kártyák párosítva vannak a boxhoz, csak lehet a upc-nél olyan szerződést kötni, hogy csak kártyás, no azok a kártyák értelemszerűen nincsenek a boxhoz párosítva.

Olcsó USB-s eszköz lehet valami digitalizáló "kártya". pl. ez: [link]

Ilyet keress akár használtan, ha jelentősen olcsóbb. Ideiglenesen megteszi, de hosszútávon azért ez kényelmetlen megoldás, meg a tv-zés érdekében járatni a laptopot... HDMI-s megoldásra én max LGP-t (live gamer portable) tudok elképzelni, ill. ismereteim alapján erre tudok csak gondolni, hogy azzal megoldható, de ez túl drága megoldás ahhoz képest, hogy a legolcsóbb tv-k (amik ugyan szart érnek) 30-40 körül kezdődnek.

2015. ápr. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Természetesen szeretnénk majd venni új tévét, de jelenleg nincs rá keret. Bár ez a gyerekek tévéje, és ők csak a Disney Channelt meg a Nickelodeont szokták nézni, szóval nem a legjobb meg a legnagyobb tévé kell nekik.


Viszont amíg nincs új tévé, addig gondoltam hogy majd a laptopon néznék, de hát az sem baj ha a nappaliban lévő nagy tévét használják.


Egyébként a kártya nincs párosítva. A nagy tévében van beépített DVB-S2 tuner, és azzal megy, az elromlott tévénél meg van egy használtan vett Amiko doboz, és abban van a kártya.

2015. ápr. 11. 22:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!