Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy tudok műholdas adásokat...

Hogy tudok műholdas adásokat nézni laptopon?

Figyelt kérdés

Adott egy laptop és egy beltéri egység (digi). Hogy tudom összekötni? Mi kell hozzá, hogy nézni tudjam az adásokat?

Legegyszerűbb, legolcsóbb megoldás érdekelne, tehát a 30 ezres DVB-S tunerek kilőve.



2014. dec. 24. 22:23
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Sehogy, a laptop nem monitor, nem szokott bemenete lenni, csak kimenete. Legolcsóbb megoldás a teszkó gazdaságos monitor beszerzése.
2014. dec. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Olyan nincs, hogy sehogy. :)

Vannak tunerek, digitalizálók, stb., csak azt nem tudom, hogy egy DVB-T tunerbe bekötve a beltéri kimenő antennája működőképes-e, vagy mindenképp DVB-S tuner kell.

2014. dec. 24. 22:34
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
Vannak, csak te magad írod, hogy azok kilőve...
2014. dec. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azért gondolom, hogy elég a DVB-T, mert nem közvetlenül kötném rá a parabolát, hanem a beltérit kötném rá, tehát a tuner funkciót továbbra is a beltéri látná el, nekem csak annyi kell, hogy egy AV csatornát biztosítson. Szerintem azt tudja a DVB-T is, de azért jó lenne olyan valaki tapasztalata, aki már kipróbált pár lehetőséget.
2014. dec. 24. 22:37
 5/10 A kérdező kommentje:
Magam írom, de a DVB-T 5000 Ft, a DVB-S 30-40 ezer. Tehát 5 ezret megérne, feltéve, ha működik is.
2014. dec. 24. 22:40
 6/10 anonim ***** válasza:
50%

Ez így nem fog menni.

A laptopon nincs videobemenet, a beltéri egység meg nem tud Windows-kompatibilis (meg kb. mást se) streamelést, azaz a kettőt sehogy nem fogod tudni összepárosítani, max. valami USB-s videomenetet kezelő bővítőkártyával, de akkor már lehet, hogy jobban jössz ki egy valami olcsó DVB-S tunerrel.

G.

2014. dec. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nincs videobemenet, ezért kell egy ilyen tuner: [link]


Itt már van egy antennabemenet, amire köthetem a beltéri kijövőjét.

2014. dec. 24. 22:54
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
Digi beltéri egység: az a műholdas? Akkor vagy HDMI, vagy Scart csatlakozó bemenetes videódigitalizáló kártyát nézz magadnak.
2014. dec. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#7 nem jó, ez csak digitális tévéműsort vár az antennabemeneten, a beltéridből meg értelemszerűen analóg RF jel jön ki.


Akkor már ez valószínűbb (ha van kompozit videokimenet a beltériden):

[link]

2014. dec. 25. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ez a lehetőség is volt eszembe, de nem voltam biztos benne, hogy ez így jó. Van is scart-rca kábelem.


Köszönöm mindenkinek a választ!

2014. dec. 25. 10:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!