Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Másnak is sípol a tápegysége?

Másnak is sípol a tápegysége?

Figyelt kérdés

Van egy 600 Wattos FSP Hyperem, kb 5 hónapos. Eddig fel se tűnt, azonban ma kiakartam csavarni a ventillátort a gépház oldaláról, ekkor vettem észre, hogy sípol. Halkan, de élesen. Kikapcsolt állapotban! Mármint a gép van kinyomva.. áram alatt van. Menet közben is ezt csinálja.

Alig lehet hallani, sőt, ha elfordítom a fejem, néha nem is hallom. És csak közelről.

Az oldal ahol vásároltam, azt írta hogy ha nem túl hangos, nem zavaró a sípolás akkor nincsen baja, valószinűleg egy kondenzátor sípol, ami nem okoz meghibásodást/bajt.

Konfig:

Intel i3 4330

R7 260X

8 gb ram dualban.


Szerintetek? agy másnak van tapasztalata?


2015. ápr. 9. 17:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatod garanciáztatni, de ez FSP Hyper feature, a Hexáknak meg zajos a ventilátoruk. Esetleg próbálkozhatsz más tápkábellel, megpróbálhatod kifújni, de ha cicereg, azzal sok mindent nem tudsz kezdeni.
2015. ápr. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Mmint az FSP Hyperek sűrűn csinálják ezt?

Egyébként ma vettem észre, és 5 hónapos. Szóval marhára halk, alapból észre se vettem.. Próbáltam más kábelt, próbáltam a PCIE kábelt átrakni másikra, de nincs változás.

Ez okozhat gondot, meghibásodást? Mert ez a hangerő egyáltalán nem vészes, és ha emiatt nem megy tönkre, akkor nyugodtan alszom. :)

2015. ápr. 9. 17:08
 3/8 anonim ***** válasza:

Amúgy, ha a konnektorhoz is közelrakod a füled az is sípol.


Legalább is nekem. :P


Lehet, hogy ilyenek ezek, de ha legközelebb ki lesz kapcsolva a gépem (este 10 körül), és ha eszembe van, meghallgatom, hogy nekem sípol-e.


FSP Raider 650W.

2015. ápr. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Semmi káros hatása nincsen, ez olyan, mint egyes GTX970-ek-nél: hangos és kész. Nem fog emiatt meghibásodni, nincs vele gond.
2015. ápr. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm hármas, és mindenkinek (bár százalék alapján lehet csak 1 ember írt. :)

Ha megtennéd hogy meglesed, megköszönném. Nem mintha sokat változtatna a helyzetemen, de szimplán jó lenne ha leírnád a tapasztalatodat!


Nyugodtabb lettem!

2015. ápr. 9. 18:10
 6/8 anonim ***** válasza:

Meghallgattam most, igaz, hogy bekapcsolt állapotba, de hallható.


Ilyen "tücsök hangja van. Tudod, mint a tücsköknek. :D


Szóval, ez tök normális.

2015. ápr. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6. vagyok


Nem, én csak a 3-as voltam. Akkor 3-6. vagyok.


Várjunk csak... mindenki 75%-os.


VILÁGURALMI TERVRE KÉSZÜLNI KLÓNJAIM!

2015. ápr. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Valóban hasonlít a tücsökhöz, csak néha kicsit élesebb :D


Köszönöm a válaszokat, kellemes világuralomra törést! Azért ha egy Csongrád megyei városban épp paneleket posztotok ki, hagyjátok békén a srácot aki az FSP Hyperét füleli egész nap.


Mindenki kapott tőlem egy zöld kezet.

2015. ápr. 9. 19:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!