Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek megpróbálkozzak a...

Szerintetek megpróbálkozzak a gépösszerakással?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy hamarosan szeretnék egy új gépet és arra gondoltam hogy én magam szeretném összerakni. Igen ám de még magamtól sosem raktam össze komplett gépet a mostanit is csak "buheráltam" kicseréltem benne amit éppen kelet meg hasonló dolgokat megcsináltam magam nem vittem minden kis probléma miatt szerelőhöz. Nézegettem videókat az összerakásról legalábbis videón nem tűnt olyan nagy ördöngőségnek. Szerintetek megpróbálkozzak vele és még az hogy mit lehet elrontani az összerakáskor?

2015. márc. 30. 15:11
 1/5 Tengor ***** válasza:
Sok mindent el lehet rontani, ha nem vigyázol, de ha már szerelgettél gépet, akkor igazából nincs különbség. Oda kell figyelni, elolvasni az útmutatókat aztán annyi.
2015. márc. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Valahol el kell kezdeni. Persze könnyen lehet tanulópénz a dologból, de ha figyelmesen elolvasod a kézikönyveket, amiket mellékelnek az alkatrészekhez, nem lesz baj.

Amire figyelj:

- távtartókat ne felejtsd el behelyezni

- a cpu-t a felfestésnek megfelelően tedd be, a karral helyesen szorítsd le

- a ram modult és a vga behelyezést gondolom csináltad, nem ördöngősség

- a gép legyen áramtalanítva

- legalább egy esd kesztyűt nem árt otthon tartani ilyen feladatokhoz (2-300ft)

2015. márc. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha már nagyjából tudod a dolgokat akkor meglehet oldani. Előző válaszolónak pedig + a tippekért.


Én azt tudom tanácsolni hogy ha van olyan ismerősöd aki ért ehez akkor hozzátok össze úgy hogy mondjuk legyen ott és figyeljen. Én úgy tanultam meg hogy első gépemnél ott volt haverom aki számítógép szerelő:) Nem ő csinálta csak mondta ha valamit rosszul csinálok :D

2015. márc. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy reménytelenül béna műszakilag, akkor vágj bele bátran.

A két legbonyolultabb dolog az előlapi panel bekötése és néhány processzorhűtő felszerelése, de mindkettőhöz van részletes leírás.

2015. márc. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
65%
A jobb webshopokban (pcx,ipon) össze is rakják a konfigot, én ha nem értenék hozzá biztos nem szenvednék vele.
2015. márc. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!