Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy fejhallgató hogyan képes...

Egy fejhallgató hogyan képes lejátszani a hangokat?

Figyelt kérdés

Én pont a mechanikai részére vagyok kíváncsi. Igazából nem tudom elképzelni, ez hogyan is működik. Keresgettem itt wikipedian, illetve googleba.

Googleba általában mindent megtalálok, de most nem sikerült...


Annyit tudok, hogy van egy réztekercs, meg egy tű, és ezek alkotnak ott valamit.

De én teljesen meg szeretném érteni, hogyan működik, mert mint említettem, nem tudom elképzelni.

Az a tű olyan pontossággal karcolja a tekercset, hogy 20Hz-20kHz-ig minden hangot ki tud adni, megfelelő gyorsasággal? Nekem ez valahogy elképzelhetetlen.


Szóval, akinek lenne ideje, és elmagyarázná nekem, hogy, hogyan is működik, annak hálás lennék. :D



2015. márc. 27. 17:41
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


A fejhallgató pont úgy működik mint egy hangszóró, mert egyébként az is.

Egy membrán mozgatja a levegőt (ez adja a hangot), a membránt pedig egy elektromágnes mozgatja a hang magasságának és intenzitásának megfelelően.

Bogarászd át a fenti linken szereplő cikkeket az elejétől kezdve.

2015. márc. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem karcol semmi, -semmit!

Vedd úgy, hogy egy(vagy kettő) pici hangszóró van benne!

[link]

2015. márc. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1. Köszönöm, erre gondoltam, így már világos. :D


2. Igen, lehet, hogy hangszórót kellett volna írnom, de mindegy én hibám, azért neked is megy a zöld kéz. :P


Köszönöm még egyszer. Én teljesen abba a hitben voltam, hogy a tű karcolja, a réz tekercset. Na, de köszönöm még egyszer, elkezdek agyalni a következő dolgon, amire kíváncsi vagyok. :D

2015. márc. 27. 17:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!