Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egér+ egérpad? Nagy a különbség?

Mr.Kütyü kérdése:

Egér+ egérpad? Nagy a különbség?

Figyelt kérdés

Van egy 2éves 489ft os noném világítós usb-s egerem.

Elkezdtem komolyabban játszani, és veszek egy komolyabb egeret, nem szeretem a csili-vili gamer egereket, így egy steelseries rival-melett döntöttem.

A kérdésem annyi, hogy nagyon lehet majd érezni a különbséget? Tudom hogy egyénfüggő de sose játszottam még 700forintos egérnél drágábbal mert egyszerűen akkor még nem kellett. Van annyira rrossz egy ilyen egér hogy bármely más drágább 100x jobb?

Illetve egéralátétet is veszek, eddig valami noname műanyag vagy nem is tudom milyen anyagú volt. (Steelseries qck pro mini-re váltom)



2015. márc. 22. 19:52
 1/5 halalfalo ***** válasza:
100%

Nagy!

1000 Ft-os Genius + Papírlap kombóról váltottam

Logitech G100S + Steelseries QCK-ra.

Játékban sokkal pontosabb, nem ugrál pixeleket, mint a régi egér... (alacsony DPI-vel persze) Érezhetően jobb.

2015. márc. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Játékfüggő. Ugye amiatt, hogy mivel játszol.

Én stratégia, tps és world of tanks mellett nem éreztem meg a különbséget egy 800 dpi-s auchanes (700ft) és egy 7000ft-os 1600 dpi-s Keep Out X4 között. Persze utóbbin ráadásul annyira zavart a sok dpi és a megnövekedett sebesség, hogy legalacsonyabb fokozatra állítottam az egérmozgást :)


De ha már itt tartunk. Az egérpad azért is jó, mert ha festett a bútorlapod (pl ikea-s), akkor az egérmozgástól kikopik a felület. Lehet kapni pár ezer forintért akár 88*33-as egéralátétet (egyben billentyűzet alátét is - szintén keep out márka), hónapok óta nyúzom és csak jót mondhatok róla. - Ellentétben a párszáz forintos szupermarketes vackokkal.

2015. márc. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 halalfalo ***** válasza:

"Én stratégia, tps és world of tanks mellett nem éreztem meg a különbséget egy 800 dpi-s auchanes (700ft) és egy 7000ft-os 1600 dpi-s Keep Out X4 között."


Én igen, de nem a DPI miatt. HD monitorom van, 250 DPI-val (igen 250-nel) WoT-ozok, és egyszerűen pontosabb. Érzem, hogy nem akadozik, nem "receg" mozgatás közben a kurzor. SC2 esetében is ez a helyzet. Ha nagyot rántok, hogy arrébb jussak a mapon, érzem a pontosságot. A régi egerem gyorsulás közben teljesen pontatlan volt.

FPS-nél pedig megváltás! :D

2015. márc. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagyon jól döntöttél, a Rival a világ egyik legjobb egere.


Milyen játékokkal játszol? Mert a mini egérpad a nagy érzékenységű egérmozgásokhoz ideális, de pl. CS:GO-ban nem éppen előnyös.

2015. márc. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Lolozok, fpsesezek is. csgo is megy, de szerintem a mini egérpaddal gond nem lesz, mert a mostani minőségtelent lemértem és 5-6cn el kisebb is mint az új választott
2015. márc. 26. 18:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!