Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » IGP-hez a dual channel be...

IGP-hez a dual channel be 2x2GB RAM a jobb vagy 1x4GB, van különbség?

Figyelt kérdés
2015. márc. 22. 11:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Van különbség, kb. megduplázza az FPS-t dual-channel-ben.

[link]

2015. márc. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=QMCvvtaZ5Z0

(single-ben 4gb-ot dualban 8gb-ot rakott be, de ha a játék nem használja akkor tök mind1)


De bővíthetőség miatt érdemes a 4gb-ot átgondolni.

2015. márc. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Azért kérdem mert az a terv hogy összerakok egy alapgépet, amivel IGP vel lehet tolni 1-2 régebbi játékon low-on.

De ugy terveztem hogy 4GB RAM egybe 1600MHzen és később nemkellene cserélni a 2x4GB hanem a 1x4 es mellé hozzá venni mégegy 4GB osat és 2x4 be aztán működne. Kb fél év múlva tudnék mégegy ramot mellé venni.

Akkor hogy legyen mit ajánlotok?

És köszi a válaszokat.

2015. márc. 22. 11:58
 4/13 anonim ***** válasza:
Én is úgy csináltam havernak, hogy 1db 4GB RAM-ot vettem és mondtam neki, hogy később bővítsen. Szerintem jó opció, mert egyre több játék fog kérni 4GB-nál több RAM-ot. Csak később pontosan ugyan olyan memóriát kell venned, hogy biztosan működjön a dual-channel.
2015. márc. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Hátsz egyelőre nagyon jónak tűnik árban ez a RAM, aztán nemtom. CL9est kerestem, de nemtaláltam hirtelen, ami jólis nézki, mert az valamivel gyorsabb.

Ez lett kinézve [link]


Ha tudsz akkor linkelnél Fury-t vagy Savage-t CL9el vagy alacsonyabbal, ami tényleg jó is, vagy jó az amit kinéztem? Köszi

2015. márc. 22. 12:17
 6/13 anonim ***** válasza:
Jó az amit kinéztél. Az időzítés egyébként nem játszik akkora szerepet még IGP-nél sem, úgyhogy CL9 bőven jó.
2015. márc. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Akkor marad amit kinéztem, amit feljebb linkeltem; amugy CL10-es.

Köszi

2015. márc. 22. 13:06
 8/13 anonim ***** válasza:

IGP-nél sokat számít a dual chanel, de ha 1GB-t szeretnél adni neki a RAM-ból (ami bőven sok), akkor csak 3 marad a rendszernek, ami nem túl sok (elmegy). 8GB már bőven elég (talán még sok is).

Itt a HTPC-ben van egy A8 7600 APU 2x2GB memóriával és 512MB-t adtam az IGP-nek (1GB-t biztosan nem használ ki, de kipróbálva sem láttam különbséget a tesztelt játékoknál), így maradt a rendszernek 3,5GB. Egész jól elvagyok a kis géppel (komolyabb játékra van nagyobb vas tartva) és fullHD-ban tolok egyszerűbb játékokat közepes-magas beállításokkal (Skyrim, Trine 2, Portal 2, Prince of Persia, Orcs must die, Sleeping Dogs, Brothers stb). Az lenne a tökéletes, ha lenne 3GB-os memória, mert egy ilyen kis APU-s géphez éppen ideális lenne 2x3GB. :)

2015. márc. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hátsz nemtom, amugy most nekem a Win 7 megy 1GB RAM al, közepesen mondható lassunak csak.
2015. márc. 22. 14:59
 10/13 anonim ***** válasza:
Milyen igp-d van most?Illetve milyen processzor (APU)?
2015. márc. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!