Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a különbség az Intel Q9550...

Mi a különbség az Intel Q9550 (775) és az Intel Xeon E5440 (771) közt?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy nem egy a foglalata, de adapterrel belemegy a 771-es proci a 775-ös alaplapba. Arra vagyok kíváncsi hogy teljesítménybe van-e különbség.
2015. márc. 18. 15:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Teljesen más utasítás készlet, eleve a Xeon procikat szerverbe tervezték/tervezik, oda kell a rengeteg mag.

A C2Q meg otthoni felhasználásra lett kitalálva.

Ha úgy nézzük, hogy ezeket valaki újonnan venné, akkor különbséget nem érezne, de a Xeon proci valdó erejét nem tudná kihasználni, no meg ez C2Q 37K a Xeon meg 115K, és otthoni felhasználásnál nem tud többet a Xeon a Quad-nál.

Értelem szerűen ezeket újonnan nem éri meg, használtban meg teljesen mind1, azt kell venni, amelyik olcsóbb, csak előtte tájékozódj, hogy az adott alaplap kezeli-e azt a procit amit bele akarsz rakni.

2015. márc. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Úgy vettem észre hogy a Q9550 a drágább, de viszont a Xeon E5440-et nem támogatja a chipsetem. Úgyhogy maradok a Q9550-nél.
2015. márc. 18. 18:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!