Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a gép hogy tudja még...

Ez a gép hogy tudja még mindig elvinni a játékokat Ultra/Highon ilyen régi processzorral?

Figyelt kérdés

Gépem(volt fejlesztve de csak a videó kártya)

Intel Core 2 Extreme Quad-Core 4X3.2GHz QX9770

Ram:12GB DDR2 800MHZ

Videókártya:Gigabyte GTX960 2GB DDR5 GV-N960WF2OC-2GD

De a videókártya csere előtt is simán ment High-on.

Ahogy elnéztem a Core 2 Duo meg a Core 2 quad-ok teljesen alkalmatlanok lettek játékra...

Jó hogy Annó rohadt sokat költöttem procicra :D

Szerintetek ezzel konfiggal még egy 2 évig mennének maxon a játékok full hd-ba vagy inkább adjam el és vegyek egy I7/I5-ös gépet?



2015. márc. 16. 23:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy a Core 2 Quad egy nagyon jól sikerült proci volt, olyan, hogy játékra alkalmatlan, az hülyeség. Szerintem még ellehet lenni ezzel pár évig. Erre mondják azt, hogy jókor kell jót venni, neked pedig sikerült. Ugyanis proci sokkal lassabban avul el, mint egy vga.
2015. márc. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Akkor még nem váltok....

4TB merevlemez

és 128 gb ssd van mellete.

Tudom hülye vagyok hogy ilyen gépre költök pénzt de ameddig teszi a dolgát miért ne?

Köszönöm a választ.

Akkor a gép marad!!!!

2015. márc. 16. 23:24
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is valahogy így vagyok ezzel.


Intel Core i7 920@4ghz 2009. október-november körüli!

12GB 1600mhz CL9 Corsair Triple-Channel memória

Asus GTX970

120 giga Samsung SSD EVO 840

1 tara Samsung Spinpoinr F1


És szerintem még mindig van tartalék a prociban. A Core 2 Quad-nak csak egy hátránya van, hogy 2 magra jut osztott cache és másik 2 magra megint osztott cache. De amúgy még ez a VGA bírja, nem kell fejlesztened, de lehet a jövőben, mondjuk 2 év, már alapjaiból kell felépíteni a gépet újra. De így is baromi jól jártál. :)

2015. márc. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

:D

Nekem már nagyon szívemhez nőtt a gép szószerint ismerem kívülről belülről :D

A tied azért egy fokkal újabb.

2015. márc. 16. 23:56
 5/8 A kérdező kommentje:
Ez nem core 2 Quad hanem Core 2 Extreme ami sokkal erősebb mint a core 2 quad!
2015. márc. 16. 23:57
 6/8 Koplárovics Béci ***** válasza:

Az a proci sok tekintetben felveszi a versenyt a mostani i3-akkal (i-3xxx, i-4xxx) és az FX6xxx procikkal is.

2 év? Határeset, de nem is a proci, hanem a DDR2 miatt.

2015. márc. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A Core 2 Extreme is Core 2 Quad, csak kb. Core 2 Quad Extreme, ugye architektúráját tekintve mindenképpen, tehát 2x2 mag van "összehegesztve"! De ez csak szőrszálhasogatás, nem von le semmit a CPU értékéből. Annak idején, amúgy 100-200 ezer Ft között volt nem?
2015. márc. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A CPU támogatja a DDR3-as modulokat, ha az alaplap is!
2015. márc. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!