Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyiket monitort erdemesebb...

Melyiket monitort erdemesebb megvenni? Eizo

Figyelt kérdés

ti melyiket tudnátok ajánlani igazábol egyárban van.

eizo foris 2333

eizo foris 2434



#Eizo;foris;monitor;gamer
2015. márc. 13. 11:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Elmégy és megnézed a boltban - vakon ki ne adj ennyit egy monitorért. Mondjuk én mellérakatnék az üzletben egy belépőszintű FlexScant is, hátha meggondolod magad.
2015. márc. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Eizo monitorok túl vannak árazva, annyira nem jók mint amennyit elkérnek értük.
2015. márc. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Utolsó, neked sem volt sosem Eizo monitorod...


Nekem van az irodában még egy Eizo 15 éve! napi 8-10 órát megy és még sosem volt javítva ez a nagy régi kocka :)

2015. márc. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2001 Januárban lett véve most néztem
2015. márc. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A hardver világban 3 minőségi szint van:

-Kínai

-Tajvani/Koreai

-Japán/amerikai


Az összeszerelés történhet Kínában, Thaiföldön vagy másütt, akármelyikről beszélünk, de ég és föld a különbség közöttük. Lehet, hogy papíron egy Tesco-s Technika monitor is tudja ugyanazt, mint az Eizo, de ha ránézel a kettő képére vagy használod kicsit őket rögtön megérzed a különbséget, meg a megbízhatósági statisztikák is magukért beszélnek.

A már nem kőgagyi, de még mindig nagyon kommersz márkák (Samsung, Benq, Acer, stb.) meg hiába vannak felvértezve a modern vívmányokkal, ha a gyártó ott spórol ahol tud. Csak egy példa: ezekben a monitorokban az egyik leggyakrabban elromló alkatrész az elektrolit kondenzátor - párezer óra után egyszerűen kiszárad, szivárog, veszít elektromos képességeiből. Magyarán silány minőség - rendre CapXCon márkájú. A japánokat általában Panasonic vagy Nippon Chemicon kondenzátorral szerelik. Kiskerárban egy darab CapXCon és Panasonic kondi között nagyjából 30-50 forint különbség van (beszállítóként nyílván kevesebb) és úgy 20-30 darab kell belőle a lapkákra. Tehát hiába tudja a gyártó, hogy magas az esély a meghibásodásra, mégis spórol, s ez igaz az egész monitor szerkezetére (műanyagok, talp, szigetelés) és a képminőségért konkrétan felelő alkatrészekre, supportra, mindenre (talán csak a marketingre nem). Nem akarom szidni egyik márkát sem (most nekem is LG monitorom van, igaz ezt is hibásan vettem és magam javítottam), de ha meglenne a tökém, egy percig sem gondolkoznék azon, hogy 50k-s ASUS-t/LG-t vagy 100k-s NEC-t/Eizo-t vegyek. Utóbbiak képét jó eséllyel még az unokáim is láthatják...

2015. márc. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az utolsó nagyon jól mondta.. :)

Még ha csak a kondenzátorok lennének olcsók benne, de minden...

LG-t nem ajánlom mert hozzánk is a Legyel piacra szánt kütyük (telefonok, TV-k, monitorok..stb) jönnek ide ami másodosztályú.

2015. márc. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!