Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik videokártyát rendeljem...

Melyik videokártyát rendeljem meg?

Figyelt kérdés

GTX 960 70 ezer ft

or GTX 970 vagy R9 290/290X 110 ezer ft


FullHD mellet játszanék csak, nézegettem GTX 960 teszteket és BF4,Watch dogs,FC4,Dying Light eléggé jól elfutnak 30 fps alatt nem láttam egyiket se very high vagy akár ultra beállítás mellet.

Játszani annyira már nem játszok mint régen, csak napi 1-2 óra, vagy két naponta van időm, esetleg hétvégenként van több időm játékra.


Szerintetek a 110 ezer ft videokártyákat szükségesnek tartsátok, mert GTX 960 2 évre biztos nem tartanám meg mert addigra tudom gyorsan elavul.

A másik, DX12 mennyire fog kamatozni GTX 960-on?

Nemtudom, igazából a héten rendelném meg, mindenképpen GTX 970 vagy R9 290/290X gondolkodjak? Használtan sajnos egyiket se találtam jó árban. :(


2015. márc. 11. 15:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Megelégszel alacsonyabb grafikával (később) és tényleg nem játszol annyit, akkor GTX 960. De azért jóval erősebb a 970, tovább kihúznád vele és eltudnád majd adni.
2015. márc. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

70 ezerért R9 280X-t vegyél,és akkor a két véglet között leszel.


GTX960 65 ezerig jó vétel.

2015. márc. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
970. Ha van rá kereted akkor nem kérdés, bár az sem mindegy milyen processzor mellé. Én sem játszok sokkal többet,mégis kipengettem a 980 árát, mert ha odajutok a gép elé lazítani, nem idegeskedni akarok, meg zsonglőrködni a beállításokkal, hanem maradéktalanul élvezni a játékot kompromisszumok nélkül.
2015. márc. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

GTX 970 cicergés+3.5gb (ez később jön ki nem?)

R9 290 kályha

2015. márc. 11. 16:14
 5/8 anonim ***** válasza:
8%
Semmilyen cicergés nincsen, legalábbis nem több mint a fos amd kártyákkal. És 4 giga, nem 3.5, csak a sok hülyegyerek nem tudja mit csináljon jó dolgában, ezért budget kategóriás kártyán akar 4k-ban játszani, utána pedig meg van lepve hogy akad. Kifejtettem ezerszer hogy működik, nincs erőm még egyszer. Semmi baj a 970essel.
2015. márc. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
budget kategória? nem kell ahhoz 4k elég egy modolt skyrim :) nem azt mondom hogy rossz kártya de később lehetséges hogy ki fog jönni ez a korlát
2015. márc. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A 70-es széria mindig a teljes chip butított változata, ezért budget. A modolt skyrim meg retek szar példa, mert nekem a tuningolt 980 és egy 4770k mellett is beakad mint a szutyok sok moddal, a játék van így megírva. FHD felbontáson, normális, indokolt beállításokkal még jópár évig nem fog senki semmit érezni a 970 memóriakonfigurációjának a vélt hiányosságából. Aki e fölé akar menni, vegyen 980at. Ár-érték arányban jelenleg akkor is a 970 a legjobb, fogyasztásról, melegedésről nem is beszélve. Persze, vehet valaki ennyiért egy szutyok AMD chipet is, ami mellett még a szomszéd is tud melegedni ha super mariot játszol, de értelme nincs, mert DX12 támogatással nem bírnak, az j AMD-k meg az idióta Mantle-t fogják nyomatni teljes gőzzel, ami parasztvakításnak is rossz. Jelenleg NINCS olyan játék (és nem is lesz még pár évig) ami méltányos beállítások mellett (AA nélkül, FHD, magas beállítások) 3 gigánál több VRAM-ot igényelne. A Dying Light/COD:AW dolgokat pedig ne keverjük ide, mert az engine úgy van megírva hogy annyit töltsön be előre VRAMba amennyinek hely van, hogy ne játék közben kelljen textúrát töltögetni.


A fő probléma az hogy a 970-től mindenki minimum három 980 teljesítményét várja, csak féláron. Ez pedig nem fog összejönni. Nyugodtan vedd meg a 970-et, nem fogsz vele bakot lőni, csendes, hűvös, és baromi erős.

2015. márc. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nem a skyrimmel van baj hanem azzal ha megpróbál többet használni mint 3,5gb(azért hoztam fel a modolt skyrimet mert ott könnyű elérni).. senki nem várja hogy csodakártya legyen mint mondtam szerintem is jó kártya és jó az ár érték aránya de akkor is megvan ez a korlát és nem mondhatjuk meg hogy a jövőben mikor fog ez előjönni mert a játékipar jelenlegi állása egy rossz vicc.. (megjegyzem nvidia párti vagyok csak nehogy az legyen hogy a kérdező 1 év múlva jön és panaszkodik hogy ki volt az aki rábeszélt erre..)
2015. márc. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!