Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen processzort tudtok...

Milyen processzort tudtok ajánlani? (többi lent)

Figyelt kérdés
Nos az a helyzet processzorok terén laikus vagyok ,ezért kérem a segítségeteket .A számítógépemben 6gb 800 Mzh Ram van , egy Gigabyte Amd Radeon HD7770 1gb gddr5-ös van. A táp az mérhetetlenül gyenge, ezért ha megvan jó processzor akkor az annak megfelelő tápot is szíveskedjetek leírni .(a processzort megéri használtan venni ?)A processzor foglalatot nem tudom .Ami most benne van az egy Core 2 Quad Q6600 (K) 2.4 GHz (95W).

2015. márc. 7. 16:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
28%
Az alaplapot is cserélni kéne egy új procihoz, ami a memóraicserét is magával vonná. Ha még a táp is vele jár, akkor 60-70.000 alatt nem úsznád meg. Szerintem várj vele, egyenlőre max a tápot cseréld le egy megbízható típusra, de 1-2 évig még biztos el lehet játszogatni a mostani konfigoddal is.
2015. márc. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Asrock B85M-HDS alaplap 15,5E

Pentium G3240 processzor 15,5E

4gb hyperx 1600mhz memória 10E

Chieftec GPA500S8 tápegység 10,5E


Ez 53E kiszállítva.


Tedd fel eladásra a lap+proci+ram félkonfigot. Amint leüti valaki, már rendelheted is az újjat! Különbözet kb. 35E, amit rá kell fizetned.

2015. márc. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A mostani Core 2 Quad Q6600 2,4Ghz proci bőven jó a Radeon HD7770 1gb gddr5-ös alá, felesleges jobb procit venni.
2015. márc. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Az tuti, de valahol el kell kezdeni a fejlesztést, amíg még pénzt adnak a 775ért.
2015. márc. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
4 magról butaság visszaváltani 2-re (hiába gyorsabb), hát még 6 giga RAM-ról 4-re.
2015. márc. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

"hiába gyorsabb"


Ezzel meg is válaszoltad. 2 szálon is gyorsabb mint a régi 4 szálon. A memória szintén. És még fejlettebb, nem egy elavult platform.

Ráadásul kevesebb memória hátrányát nem fogja érezni, majd ha lesz pénze komolyabb videókártyára is, dob mellé még 4gm ramot, bár a 4gb dd3 még elég ma is. (azzal a kártyával meg főleg).

2015. márc. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Egyes játékfejlesztők meg azt mondják a programjuknak, hogy ne fuss el 2 magon, csak 4-en és oda is a gyorsasából eredő előnye.
2015. márc. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Biztos így van, ha írod.


Én úgy hittem, hogy ami elfut egy régi 4 magoson, az elfut egy annál gyorsabb és újabb 2 magoson is. Fejlettebb utasításkészlete is van.


Gondoltam jobb egy újabb platform kezdő procija mint egy régi platform csúcs prociját ajánlani.

Ha van pénze, vehet i3 4160-at is, az +15E.

2015. márc. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Például: [link]

Az, hogy a játék rendszerkövetelményei között 4 mag szerepel, régen azt jelentette, hogy valahogy még 2 magoson is elindult, de ma már mondhatja azt a gyártó, hogy ezt nem engedélyezi (futna a játék, csak le van tiltva az indulása nem megfelelő hardver esetén). E módon az AMD FM2/FM2+ még mindig szóba jöhetne, de egyenlőre a C2Q-hoz mérten nem érdemes új rendszert építeni szerintem.

2015. márc. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nos sokat segítettetek ,utólag is nagyon köszönöm.És igen , sikerült leszűkítenem az internetes böngészésem során a választási lehetőséget . Az árukeresőn keresgélek általában.Az lenne a kérdésem a fentebb általam említett processzort ,milyen foglalat kell a gépembe ha most olyan van benne?
2015. márc. 7. 23:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!